Başak Baykal Lilly İlaç Pazarlama Direktörü oldu


Lilly’de 2002yılından bu yana Pazarlama, 6 Sigma, Etik ve Uyum alanlarında çeşitli görevlerde çalışan Başak Baykal, Lilly İlaç Pazarlama Direktörlüğü görevine getirildi.

Lisanseğitimini 1998 yılında Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme Bölümü’nde tamamlayan Başak Baykal, University of North London’da pazarlamaalanında yüksek lisans eğitimi aldı. Kariyerine 1999 yılında ilaç sektöründebaşlayan Baykal, tıbbi satış mümessilliği ve ürün müdürlüğü görevlerinde bulundu.

LillyTürkiye’ye 2002 yılında Marka Müdür Yardımcısı olarak katılan Baykal, farklıterapötik alanlarda Marka Müdürü olarak çalıştı ve bölgesel sorumluluklar daüstlendi. 2008 – 2011 yılları arasında 6 Sigma Kara Kuşak olarak görev yapan BaşakBaykal, 2013 yılına kadar Lilly İlaç’ta Etik ve Uyum Direktörü göreviniyürüttü. Baykal, son altı aydır Lilly’nin ABD’deki global merkezinde,Türkiye’nin de içinde bulunduğu Gelişmekte Olan Pazarlar Bölgesi PazarlamaEkibinde yer almaktaydı. Baykal 1 Ocak 2014’ten itibaren Lilly İlaç PazarlamaDirektörlüğü görevini yürütecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here