BD, ‘Tek Adımlı Hastanede Kalma’ vizyonuyla hasta deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor

Velano Vascular’ın satın alınması ile, birden fazla iğne batması nedeniyle oluşan ağrıyı ve rahatsızlığı azaltmak için yenilikçi iğnesiz kan alma teknolojisi sunuluyor.

Dünyanın önde gelen tıbbi teknoloji şirketlerinden biri olan BD (Becton, Dickinson and Company), kan alma ve damar yolu çözümlerinde yenilikçilik ve liderlik geçmişine dayanarak ‘Tek Adımlı Hastanede Kalma’ vizyonuyla hasta deneyimini iyileştirmede büyük bir adım attığını duyurdu.

70 yılı aşkın bir süredir BD, BD Vacutainer® ürün ailesi aracılığıyla kan alma sürecini dönüştürmeye yardımcı olarak numune toplama bilimini ilerleterek hastalar ve doktorlar için daha güvenli ve daha rahat hale getiriyor. Aynı zamanda, şirketin kapsamlı vasküler erişim yönetimi çözümleri, doktorların doğru hasta için doğru cihazı seçmelerine yardımcı olurken, IV hatlarını başlatmak için “tek adımlı başarısı” elde ederken aynı zamanda IV komplikasyonlarını azaltıyor ve uygun IV onarımı ve bakımı yoluyla kateter kalma sürelerini uzatıyor. Bu, daha az iğne ucuyla daha iyi klinik sonuçlar ve daha iyi hasta deneyimleri ile sonuçlanabiliyor.

San Francisco merkezli Velano Vascular’ın yakın zamanda satın alınması ve mevcut periferik intravenöz kateter (PIVC) hatlarından yüksek kaliteli kan alımına olanak sağlayan yenilikçi, iğnesiz teknolojisi ile, BD artık sağlık hizmeti sağlayıcılarının kan örneği almak için birden fazla iğneyi ortadan kaldırmasına yardımcı olarak, kaliteli sonuçlar ve artan hasta memnuniyeti sağlarken süreçten kaynaklanan ağrı ve rahatsızlığı azaltmasına yardımcı oluyor. Velano Vascular’ın FDA onaylı PIVO™ cihazının eklenmesi, BD’nin sağlık hizmeti sağlayıcılarının bazı düşük keskinliğe sahip hastaların hastanede kaldıkları süre boyunca yalnızca bir “adıma” sahip olacağı yerler ‘Tek Adımlı Hastanede Kalma’nın ilham verici vizyonuna yaklaşmalarına yardımcı olmasını sağlıyor.

BD’nin İlaç Çözümleri başkanı Rick Byrd, “Vasküler erişim çözümleri ve kan almada küresel bir lider olarak BD, hasta deneyimini iyileştiren ve ek iğne batmasını azaltan yeniliklerin ön saflarında yer alıyor” dedi. “Şimdi, Velano’nun ve onun çığır açan teknolojilerinin eklenmesiyle, yatarak çok sayıdaki kan alımını herkes için daha iyi hale getirerek ‘Tek Adımlı Hastanede Kalma’nın birçokları için gerçek olabileceği bir dünya tasavvur edebiliriz.”

Damara girme ve PIVC yerleştirme yoluyla kan alma, hastanelerde en sık uygulanan prosedürlerden ikisi. İğne batmaları, hastanede yatan hemen hemen her hastayı günlük olarak etkiliyor ve özellikle ardışık iğnelerle, hastalar için bir miktar ağrı ve endişe ile ilişkilendiriliyor.

İğnesiz teknolojiyi ilk kez 2016 yılında uygulayan, Kuzey Kaliforniya merkezli entegre, kâr amacı gütmeyen bir sağlık sistemi olan DNP, DSc., R.N., FAONL, Sutter Health’in baş hemşiresi Anna Kiger, “Kan alımından potansiyel olarak birden fazla iğne kullanımını ortadan kaldırarak, onlarca yıllık uygulamayı değiştiriyor ve bunu hastalar ve sağlayıcılar için daha iyi bir deneyime dönüştürmeye yardımcı oluyor,” dedi.

Hastanede yatan hastaların yaklaşık yüzde 90’ı IV tedavisine ihtiyaç duyuyor ve bu cihazların yüzde 95’i PIVC. Vasküler erişimde en iyi uygulama ile PIVC kan alma deneyimi, sağlık hizmeti sağlayıcılarının daha kaliteli bakım sunmasına ve hasta memnuniyetini ve sonuçlarını iyileştirmesine yardımcı olmak için PIVO™ aracılığıyla yeniden keşfediliyor.

Velano Vascular’ın kurucu ortağı Eric M. Stone, “Kuruluşundan bu yana, dünyanın herhangi bir yerindeki her hastanede her hasta için kaliteli vasküler bakım için daha şefkatli bir vizyonu savunduk” dedi. “BD ile güçlerimizi birleştirerek, ‘Tek Adımlı Hastanede Kalma’ ile ilgili bu ortak vizyonu gerçeğe dönüştürmek için çalışmalarımızın etkisini hızlandırmak istiyoruz.”

Velano Vascular, Deloitte’a göre 2020 yılında Fast Company’nin Dünyadaki En Yenilikçi Şirketlerinden biri ve en hızlı büyüyen tıbbi cihaz şirketi seçildi.

BD’nin ortak değer oluşturma konusundaki onlarca yıllık liderliğini tamamlayan ve Fortune’un Dünyayı Değiştir listesine dört kez toplumun karşılanmayan ihtiyaçlarını karşılayan şirketlerden biri olarak atanan, iyilik yaparak başarılı olan bu kuruluşları kutlayan, Real Leaders Magazine, Velano Vascular’ı bu yılın başlarında önde gelen 100 Etkili Şirket listesine aldı.

Velano’nun satın alınması, BD’nin karşılanmayan ihtiyaçları ele alan ve hastalara ve sağlık sistemlerine daha yüksek etki sağlayan yeni kategorilere girme büyüme stratejisiyle tutarlı. İşlemin şartları açıklanmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here