Belçikalı Senior Assist ile Türk Doktorları Bir Arada

Merkezi Belçika’da bulunan ve Türkiye’de ilk “+ 60 Yaşam Evi”ni Balıkesir Güre’de açan Senior Assist Sağlık Grubu, alanında uzman doktorlarla birlikte 21 Nisan 2012 Cumartesi günü Balıkesir Adrina Otel’de yaşlı hastaların bakımına yönelik bir panel düzenliyor.

Senior Assist Sağlık Grubu  “+60 Yaşam” Genel Müdürü Mustafa Irgat ve Senior Assist CEO’su Emrah Gültekin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek panelde, “Yaşlı Hastanın Yönetimine Genel Bakış”, “Kronik Hastalıkların İzlem ve Bakımında Temel İlkeler” ile “Aile Hekimliğinde Kardiyovasküler Sorunları Olan Yaşlıya Yaklaşım” konuları ele alınacak. İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği Kliniği’nden Doç. Dr. Kurtuluş Öngel ve Narlıdere Dinlenme ve Bakımevi’nden Uzm. Dr. Nil Tekin konuşmacı olarak katılacağı panelin ardından “Güre Yaşam Evi” ziyaret edilecek.

Senior Assist Sağlık Grubu

“Senior Assist Sağlık Grubu” 2006 yılında Belçika’da kurulmuş, Avrupa’nın lider kuruluşları arasında yer alıyor. Güney Amerika, İngiltere, İspanya ve Belçika başta olmak üzere dünya genelinde 42 Huzurevi’nde 3.200 yatak kapasitesiyle hizmet veriyor. ‘ +60 Yaşam Evi’, ‘Evde Bakım’, ‘Gündüz Bakım’ ve ‘Tele Bakım’ alanlarında  hizmet sunan Senior Assist, faaliyet gösterdiği ülkelerde, branşında uzman ve bakım sektöründe tecrübeli 1500 kişiyle çalışıyor.

Türkiye’de Balıkesir Güre’de 80 yataklı “+60 Yaşam Evi” açan “Senior Assist”, Haziran ayında da İstanbul Beylikdüzü’nde 280 yatak kapasiteli bir yaşam evi açmayı hedefliyor.

Balıkesir Güre’de Doğayla Baş Başa

Doğal güzellikleri ve tertemiz havasıyla Türkiye’nin sayılı termal merkezleri arasında yer alan Balıkesir Güre  “+60 Yaşam Evi”nde 24’ü özel bakım ünitesi olmak üzere, tümü deniz ve dağ manzaralı, 80 yataklı 40 oda bulunuyor. Standart aktivitelere ek olarak Güre’de termal terapi de uygulanıyor.

İstanbul Beylikdüzü’nde Şehir içinde Bir Yaşam

Haziran ayında hizmete girecek olan 280 yatak kapasiteli Beylikdüzü “+60 Yaşam Evi”nde ise Sağlıklı Yaşlı Bakımı, Yatakta Sürekli Bakım, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım hizmetleri verilecek.

Kişiye Özel Yaşam Biçimi, Hizmet ve Bakım

Yaşlı ergonomisi düşünülerek inşa edilen “Senior Assist” merkezlerinde her kat değişik zevklere uygun olarak farklı renk, koku ve görsellerle tasarlanıyor. Merkezlerde ayrıca gero tasarım uygulaması da kullanılıyor.

Her bireyin farklı ve özel olduğuna inanan “Senior Assist”, hizmet felsefesi gereği “kişiselleştirilmiş hizmetler” sunuyor.

Bireylerin fiziksel, zihinsel ve sosyal ihtiyaçlarına göre odaklanıyor.  Misafirlerinin yaşam kalitelerini koruyarak, geliştirerek, hayata daha fazla katılımlarını sağlayacak aktivitelerle birleştiriyor. Bireylerin bakım planlaması, disiplinli bir gözlem ve değerlendirme süreci sonucunda yapılıyor.

Konaklayan sakinlerin tedavisi yakından takip ediliyor, dengeli ve sağlıklı beslenmeleri için de ‘kişisel beslenme’ programı uygulanıyor.

“+60 Yaşam Evi”nde Aktiviteler Ön Planda…

Otel standardında, spa, sağlık merkezi, terapi merkezi ve tedavi merkezleri bulunduran “+60 Yaşam Evi”nde uygulanan başlıca programlar arasında çeşitli sosyal ve kültürel aktiviteler de yer alıyor. Fiziksel aktiviteler arasında ise yoga, pilates, dans, günlük vücut egzersizleri, vücut masajları, doğa yürüyüşleri, yüzme ve fitness bulunuyor. Ayrıca, bireysel terapi, grup terapileri, başlıca psikolojik aktiviteler ile birlikte 7/24 sağlık hizmeti sağlanıyor.

1 YORUM

 1. Sayın yetkili.!
  Senior Asist şirketinin
  HUZUREVLERİ ile ilgili görüşmek için
  1.Sayın Bengi TUTAK..
  TUR-İST TURİZM VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ
  TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ.! veya

  2.Sayın Emrah GÜLTEKİN’le iletişim için
  telefon veya MAİL adresine ait
  İNTENETTE birşey bulamadım.
  Bilgi verirseniz teşekkür ederim.
  MİMAR – İsmet Kemal GÖNEN..SELÂM eder..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here