Bıçakcılar Arab Health Fuarı’na Onuncu Kez Katıldı


Dünyada 80’den fazla ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi malzeme üreticisi Bıçakcılar 27-30 Ocak tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirilen Arab Health Fuarı’na katıldı.

Türkiye medikal sektöründe tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında 55 yıldır öncü bir rol üstlenen Bıçakcılar,  27-30 Ocak tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen Arab Health Fuarı’na onuncu kez katıldı. 2005 yılından bu yana fuara düzenli olarak katılan Bıçakcılar’ın standı her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın farklı bölgelerinden gelen 200’e yakın firma tarafından ziyaret edildi.

Amaç, İhracat Pazarı Büyütmek

Fuarla ilgili bir açıklama yapan Bıçakcılar CEO’su Sadrettin Dai, Arab Health’i özellikle Orta Doğu ve Afrika’da ilişkileri geliştirmek ve yeni iş alanları oluşturmak açısından önemli bir fırsat olarak gördüklerini belirtti. Dai, “Bıçakcılar olarak bu bölgelerde özellikle medikal ekipman ve tek kullanımlık tıbbi ürünler ihtiyacını karşılamaya talip olduğumuz için bölgedeki fuarlara katılmak bizim için çok önemli. Böylelikle yıllık toplam 80 milyar dolar olan Orta Doğu medikal cihaz pazarındaki payımızı ve ihracat yaptığımız ülkelerin sayılarını artırmayı hedefliyoruz. Bu yıl 39. kez düzenlenen Arab Health Fuarı’nda Suudi Arabistan, Kenya, Moritanya, Bahreyn, BAE, Fildişi Sahili, Uganda, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Vietnam gibi çeşitli coğrafyalardan birçok ziyaretçi ile buluştuk” dedi.

80 Ülkeye İhracat Yapıyor

Bu sene, 3900 firmanın standının yer aldığı Arab Health Fuarı’na 153 ülkeden 85.000 ziyaretçi katıldı. Fuarda ayrıca 19 bilimsel konferans düzenlenirken 500 uluslararası konuşmacı ve 9000 delege de fuarda ağırlandı. 1959 yılından bu yana medikal sektörde hizmet veren Bıçakcılar A.Ş. başta İtalya, İngiltere, Fransa, Almanya, İrlanda ve İspanya gibi Avrupa’nın gelişmiş ülkeleri olmak üzere Tunus ve Mısır gibi Afrika ülkeleri ile Endonezya, Filipinler gibi Uzakdoğu ülkelerine ihracat yapıyor. Medikal cihazlar ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında ürünleri dünyanın dört bir yanında kullanılan bir marka olan Bıçakcılar A.Ş.’nin 2012 yılı sonunda ihracat yaptığı ülke sayısı 80’e ulaştı.

55 Yıldır Üretiyor

Türkiye medikal sektöründe 1959 yılından beri tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında öncü bir rol üstlenen Bıçakcılar A.Ş., akıllı, yenilikçi, güvenli ve çevre dostu tıbbi cihazlar üreterek ve tedarik ederek iş ortaklarına maksimum fayda sağlamayı hedeflemektedir. 80’den fazla ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi malzeme üreticisi Bıçakcılar, 55 yıldır Türkiye medikal sektöründe tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler üretimi gerçekleştiriyor. Son teknoloji ile donatılan 31 bin metrekare üzerine kurulu İstanbul Esenyurt Üretim Merkezi’nde kaliteli üretim ve üstün hizmet anlayışıyla üretim yapan Bıçakcılar, 700’ü aşkın çalışan ve Türkiye genelinde 6 bölge müdürlüğü düzeyinde yaygın satış ağıyla hizmet vermektedir.

Ürün tasarımından satış sonrası servisine kadar üretimin her aşamasında Toplam Kalite Yönetimi prensiplerine ve GMP kurallarına sıkı sıkıya bağlı olan Bıçakcılar, tek kullanımlık steril tıbbi ürünlerden, ameliyat masa ve lambaları gibi tıbbi cihazlara kadar uzanan geniş bir yelpazede ürünler sunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here