BIÇAKCILAR ’DAN SEKTÖRDE FARK KATACAK YENİ ÜRÜNLER

Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler üreticisi Bıçakçılar, 25-28 Ocak 2016 tarihleri arasında 41’ncisi gerçekleşen Arab Health Fuarı’na on ikinci kez katıldı. Fuarda, iki ana ürün grubunun tanıtımını yapan Bıçakcılar’ın standı 200’den fazla ziyaretçiyi ağırladı.

Türk medikal sektöründe 1959 yılından beri tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında öncü rol üstlenen Bıçakcılar, 25-28 Ocak tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen Arab Health Fuarı’na on ikinci kez katıldı. 2005 yılından bu yana fuara düzenli olarak katılan Bıçakcılar’ın standı her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın farklı bölgelerinden gelen 200’den fazla ziyaretçiyi ağırladı.

Fuarla ilgili bir açıklama yapan Bıçakcılar CEO’su Sadrettin Dai, Arab Health’i yeni iş alanları yaratmak ve ilişkileri geliştirmek açısından önemli bir fırsat olarak gördüklerini belirtti. Dai     “Medikal sektörü, son yıllarda hem üretim hem dış ticaret potansiyelini hızla artıran sektörlerin başında geliyor. Bıçakcılar olarak biz de sektörün büyümesi paralelinde yeni ürünler geliştirmeye odaklanmış durumdayız.  Üretimini ve satışını yaptığımız iki ana ürün grubumuzu fuarda tanıtma fırsatı bulduk. böylelikle yurtdışı pazar payımızı ve ihracat yaptığımız ülkelerin sayısını artırmayı hedefliyoruz. Bu yıl 41. kez düzenlenen Arab Health Fuarı’nda Ortadoğu, Afrika, Arap ülkeleri, Körfez bölgesi ve hatta Avrupa gibi çeşitli coğrafyalardan birçok ziyaretçi ile buluştuk” dedi.

Bıçakcılar, fuarda tek kullanımlık ürün grubu içinde yer alan yeni ürünleri; hasta idrar takip sisteminde hassas ölçüm sağlayan Urimetre Plus 500 ve ilk yerli üretim Lökosit Filtresi olma özelliği taşıyan B-Leuko’u ziyaretçiyle buluşturdu.  Ayrıca ameliyathane ekipmanları ürün grubunun önemli ürünlerinden güç kesintilerinde alternatif kullanımı olanağı sağlayan Surgiline3000 Ameliyathane masası ve sessiz çalışma özelliği bulunan Vaculine Maxi Aspiratör’ü de tanıtarak fuarın ilgi odağı oldu.

1959 yılından bu yana medikal sektörde hizmet veren Bıçakcılar A.Ş. başta İtalya, İngiltere, Fransa, Almanya, İrlanda ve İspanya gibi Avrupa’nın gelişmiş ülkeleri olmak üzere Tunus ve Mısır gibi Afrika ülkeleri ile Endonezya, Filipinler gibi Uzakdoğu ülkelerine ihracat yapıyor. Medikal cihazlar ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında ürünleri dünyanın dört bir yanında kullanılan bir marka olan Bıçakcılar A.Ş.’nin 2015 yılı sonunda ihracat yaptığı ülke sayısı 100’e ulaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here