Bıçakcılar Dünyaya Açılıyor 3 Farklı Ülkede 3 Yeni Fabrika


Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler üreticisi Bıçakçılar, 
İran, Tunus ve Ukrayna’da fabrika kurmak için düğmeye bastı.

Türk medikal sektöründe 1959 yılından beri tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında öncü rol üstlenen Bıçakcılar, dünyanın dört bir yanına gerçekleştirdiği ihracatın yanı sıra artan kapasite kullanımına istinaden yurt dışında üretim için kolları sıvadı.

80’den fazla ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi malzeme üreticisi Bıçakcılar; İran, Tunus ve Ukrayna’da fabrika kurmayı planlıyor. Bu ülkeler içinde ilk fabrikasını Ukrayana’da 2014 yılında açmayı planlayan Bıçakcılar’ın CEO’su Sadrettin Dai, “Ukrayna’yı, Tunus ve İran izleyecek. Fizibilite çalışmalarına çok uzun zaman önce başladığımız yurtdışı yatırımlarımız yaklaşık 10 milyon dolar. Yurt dışında fabrika kurduğumuz bu 3 ülkeyi zaman içinde başka ülkeler de izleyecek” dedi.

Yeni yatırımlarla önümüzdeki 5 yılda Bıçakcılar’ın küresel piyasalardaki varlığını artırmayı hedeflediklerini belirten Dai, “Piyasaya sunacağımız yeni ürünler ve mevcut üretimde yapılacak kapasite artışları bu büyümenin motoru olacak.  Uluslararası işbirlikleri Bıçakcılar’ın küresel marka olma modelinin temelini oluşturacak” dedi.

Bıçakcılar’ın ihracat yaptığı ülkeler arasında; İtalya, İngiltere, Fransa, Almanya, İrlanda, İspanya gibi Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinin yanında Tunus, Mısır gibi Afrika ülkeleri ve Endonezya, Filipinler, Sri Lanka gibi Uzakdoğu ülkeleri de yer alıyor. İtalya ve İngiltere’de tek kullanımlık sağlık ürünlerinde pazar lideri olan Bıçakcılar, ayrıca katater grubunda kapasite ve üretim miktarı olarak Avrupa’daki en büyük üretici konumunda bulunuyor.

Yenilikçi, Güvenli ve Çevre Dostu: Bıçakcılar

Türkiye medikal sektöründe 1959 yılından beri tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında öncü bir rol üstlenen Bıçakcılar A.Ş., akıllı, yenilikçi, güvenli ve çevre dostu tıbbi cihazlar üreterek ve tedarik ederek iş ortaklarına maksimum fayda sağlamayı hedeflemektedir. 80’den fazla ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi malzeme üreticisi Bıçakcılar, 54 yıldır Türkiye medikal sektöründe tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler üretimi gerçekleştiriyor. Son teknoloji ile donatılan 31 bin metrekare üzerine kurulu İstanbul Esenyurt Üretim Merkezi’nde kaliteli üretim ve üstün hizmet anlayışıyla, üretim yapan Bıçakçılar, 700’ü aşkın çalışan ve Türkiye genelinde 6 bölge müdürlüğü düzeyinde yaygın satış ağıyla hizmet vermektedir. Ürün tasarımından satış sonrası servisine kadar üretimin her aşamasında Toplam Kalite Yönetimi prensiplerine ve GMP kurallarına sıkı sıkıya bağlı olan Bıçakçılar, tek kullanımlık steril tıbbi ürünlerden, ameliyat masa ve lambaları gibi tıbbi cihazlara kadar uzanan geniş bir yelpazede ürünler sunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here