Bıçakcılar, Türkiye’de Sağlık Alanındaki İlk Ar-Ge Merkezini Kuracak

120

Bıçakçılar ayrıca, Türkiye’de sağlık alanındaki ilk Ar-Ge Merkezini kurmak için başvuruda bulundu.

 

Türk medikal sektöründe 1959 yılından beri tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında öncü rol üstlenen Bıçakcılar, 35 kişilik Ar-Ge ekibiyle sağlık alanındaki ilk Ar-Ge Merkezini kurmaya hazırlanıyor. Medikal sektöründeki büyümeye paralel olarak yeni ürünler geliştirmeye odaklanan Bıçakcılar, Ar-Ge Merkezi için gerekli başvuruları yaptı. Ar-Ge merkezine 10 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlayan Bıçakcılar, şirket bünyesindeki faaliyetleri güçlendirmek ve genişletmenin yanında, üniversite ve uluslararası Ar-Ge kuruluşlarıyla da işbirliğini devam ettirecek.

 

2015 yılında İran ve Tunus’ta üretim tesisi kuracak

Üretiminin yaklaşık yarısını dünyanın dört bir yanına ihraç eden Bıçakcılar, gelen talebi karşılamak üzere İran ve Tunus’ta üretim tesisi açarak kapasitesini artıracak. Her iki fabrikanın da 2015’in ilk yarısında hayata geçmesi planlanıyor. Bıçakcılar CEO’su Sadrettin Dai, yaptığı değerlendirmede, medikal sektörünün son yıllarda hem üretim hem dış ticaret potansiyelini hızla artıran sektörlerin başında geldiğini vurguladı. Dai, “Türkiye, medikal açıdan önemli potansiyel taşıyan Türk Cumhuriyetleri, Afrika gibi ülkelerin ortasında yer alıyor. Bu pazarlarda tek kullanımlık ürünlere ihtiyaç yüksek. Sektörünün büyümesi paralelinde yeni ürünler geliştirmeye odaklanmış durumdayız. Tunus’ta Kuzey Afrika için üretim yapacağız. İran’da da önce tek kullanımlık ürün, sonra da tıbbi cihaz üreteceğiz. 2015’in ilk yarısında devreye girecek olan İran ve Tunus fabrikalarımızın yanı sıra Türkiye’nin sağlık alanındaki ilk Ar-Ge merkezini kurma sürecini tamamlamak üzereyiz. Ayrıca bu yıl iki katına çıkartacağımız IV Kanül üretim kapasitesi ile Avrupa’daki üreticilerin başında gelmeyi hedefliyoruz. 2015 yılında toplamda 20 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

 

Bıçakcılar

Türkiye medikal sektöründe 1959 yılından beri tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında öncü bir rol üstlenen Bıçakcılar A.Ş., akıllı, yenilikçi, güvenli ve çevre dostu tıbbi cihazlar üreterek ve tedarik ederek iş ortaklarına maksimum fayda sağlamayı hedeflemektedir. 80’den fazla ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi malzeme üreticisi Bıçakcılar, 55 yıldır Türkiye medikal sektöründe tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler üretimi gerçekleştiriyor. Son teknoloji ile donatılan 31 bin metrekare üzerine kurulu İstanbul Esenyurt Üretim Merkezi’nde kaliteli üretim ve üstün hizmet anlayışıyla üretim yapan Bıçakcılar, 700’ü aşkın çalışan ve Türkiye genelinde 6 bölge müdürlüğü düzeyinde yaygın satış ağıyla hizmet vermektedir. Ürün tasarımından satış sonrası servisine kadar üretimin her aşamasında Toplam Kalite Yönetimi prensiplerine ve GMP kurallarına sıkı sıkıya bağlı olan Bıçakcılar, tek kullanımlık steril tıbbi ürünlerden, ameliyat masa ve lambaları gibi tıbbi cihazlara kadar uzanan geniş bir yelpazede ürünler sunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here