BioGenA’dan önemli adım!

0
5400

Başta genetik bilimi olmak üzere sağlık teknolojilerinde yaşanan devrim niteliğinde yenilikleri hastaların ve doktorların hizmetine sunan BioGenA, kanser genetiği alanında dünyanın en ileri teknolojisine sahip olan Caris Life Science ile işbirliğine girdi. İşbirliği sayesinde onkologlara ve kanser hastalarına genetik profilleme ve genetik haritalama ile kişiselleştirilmiş kanser tedavisi hizmeti sunuluyor.

Teknolojideki gelişmelere paralel olarak tıp dünyası hızla yenileniyor ve hayatlarımızı değiştiriyor. Yeni geliştirilen teknolojiler sayesinde hastalıklarla ilgili daha önce bilinmeyen veya belirlenemeyen birçok konu açığa çıkarılıyor. Son yıllarda hastalıklara karşı yaklaşımlar da bu dönüşümlere paralel olarak hızla değişiyor. Korkulan bazı hastalıklar, tedavisi mümkün olmayan birçok hastalık artık kontrol altına alınabiliyor. Hastalıklar daha ortaya çıkmadan tahmin edilebiliyor, önlem alınabiliyor ya da hastalığın seyri önceden öngörülebiliyor.

Genetik bilimi değişimin başını çekiyor

Hastalara ve doktorlara dünyadaki en yeni ve gelişmiş tedavi yaklaşımlarını sunma amacıyla kurulan BioGenA, teknolojide bu yenilikleri tıp biliminin hizmetine sunan kuruluşların başında geliyor.

BioGenA’nın kurucusu ve CEO’su Akın Çoban, tıptaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve söz konusu yeniliklerde “genetik” alanın başı çektiğini belirtti. Amaçlarının hastalıklara genetik temelde ışık tutan bir yaklaşımla tedavilerde yol gösterici rol oynamak olduğunu belirten Akın Çoban, ilk adım olarak kanser genetiği konusunda dünyanın en büyük ve en teknolojik şirketi Caris Life Science ile işbirliği yaptıklarını ifade etti. Çoban, Caris Life Science işbirliği ile kişiselleştirilmiş kanser tedavisi, genetik profilleme ve genetik haritalama alanında Türkiye ve yakın coğrafyada hizmet vermeye başladıklarını kaydetti. Onkoloji, genetik hastalıklar, nadir görülen hastalıklar gibi önemli sağlık problemlerine odaklandığını söyleyen Çoban, kişiye özel tedavi çözümleri, teşhis ve tedavilerde belirleyici genetik materyal ve testler, genetik koçluk ve kök hücre tedavileri konularında çalışmalar sürdürdüklerini, amaçlarının bu alanlarda öncü rol oynamak olduğunu dile getirdi.

#biogena, #onemliadim, #bilim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here