Biyolojik Kalp Kapağı Trifecta Türkiye Pazarında


Dünyanın en yüksek hemodinamik performansını sağlayan biyolojik kalp kapağı olma özelliğini taşıyan ve St. Jude Medical tarafından tasarlanarak üretilen Trifecta, Bıçakcılar güvencesiyle Türkiye pazarına sunuldu.

Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler üreticisi Bıçakçılar, ürün gamına St. Jude Medical’in tasarladığı ve ürettiği biyolojik kalp kapağı Trifecta’yıda ekledi. Şu anda dünyanın en yüksek hemodinamik performansını sağlayan biyolojik kalp kapağı olma özelliğini taşıyan Trifecta özel olarak aort darlığı için üretildi. Bıçakçılar Satış ve Pazarlama Kıdemli Direktörü Ercüment Bilgen, Trifecta’nın halen pazarda kullanılmakta olan stentli biyoprotez kalp kapakları arasında en fazla etkili açılma alanı sunan kapak olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Kilit performans kriterleri olan yerleştirebilirlik, hemodinami ve dayanıklılık alanlarının üçünde de olağanüstü yetkinlik sergileyen Trifecta kapağı, hastaların yaşam kalitesinde iyileşmeler sağlamak için geliştirildi. St. Jude Medical tarafından 2000 yılında araştırmalara başlandı ve 2007 yılından beri 1000 hastada Trifecta’nın klinik çalışmaları yapılıyor.  2010 yılından bu yana da Almanya ve Fransa başta olmak üzere dünyanın her tarafında 30 bin adetten fazla Trifecta takıldı.”

En yüksek hemodinamik performans dışında Trifecta, dayanıklılığı ve geç kalsifiye olmasıyla da ön plana çıkıyor.  Bıçakçılar Satış ve Pazarlama Kıdemli Direktörü Ercüment Bilgen Trifecta’nın diğer özelliklerini de şöyle sıraladı: “Trifecta kalp kapağı biyolojik olduğundan hastaların hayatları boyunca kan sulandırıcı kullanmalarına gerek kalmıyor. Uzun ömürlü olması için tasarlandığından ikinci ameliyat riski de düşüktür. Hemodinamik performansı çok yüksek olduğundan doğal kalp kapağımıza en yakın şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle hasta ameliyattan sonra yaşamını daha kaliteli ve rahat sürdürebilir.”

Bıçakcılar Güvencesiyle

1959 yılından beri Türkiye medikal sektöründe tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında öncü bir rol üstlenen Bıçakcılar A.Ş, akıllı, yenilikçi, güvenli ve çevre dostu tıbbi cihazlar üreterek ve tedarik ederek iş ortaklarına maksimum fayda sağlamayı hedeflemektedir. 80’den fazla ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi malzeme üreticisi Bıçakcılar, 54 yıldır Türkiye medikal sektöründe tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler üretimi gerçekleştiriyor. Son teknoloji ile donatılan 31 bin metrekare üzerine kurulu İstanbul Esenyurt Üretim Merkezi’nde kaliteli üretim ve üstün hizmet anlayışıyla, üretim yapan Bıçakçılar, 700’ü aşkın çalışan ve Türkiye genelinde 6 bölge müdürlüğü düzeyinde yaygın satış ağı ile hizmet vermektedir. Ürün tasarımından satış sonrası servisine kadar üretimin her aşamasında Toplam Kalite Yönetimi prensiplerine ve GMP kurallarına sıkı sıkıya bağlı olan Bıçakçılar, tek kullanımlık steril tıbbi ürünlerden, ameliyat masa ve lambaları gibi tıbbi cihazlara kadar uzanan geniş bir yelpazede ürünler sunmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here