Boehringer Ingelheim, “Global Destek Programı” ile COVID-19 Mücadelesindeki Çabalarını Artırıyor

Boehringer Ingelheim tarafından oluşturulan ve Ocak ayından bu yana 11 bin laboratuvar saatten uzun süredir COVID-19 araştırmaları yürüten 100’den fazla bilim insanının oluşturduğu uluslararası IMI CARE Konsorsiyumu’nun genişlemesi bekleniyor.

 

COVID-19 mücadelesine verdiği desteği büyük ölçüde artıran araştırma odaklı ilaç şirketi Boehringer Ingelheim; dünya çapında ihtiyacı olan sağlık kurumlarına ve topluluklara daha fazla finansal yardım, koruyucu malzeme ve ilaç bağışı ulaştırmak amacıyla bir Global Destek Programı oluşturdu.

İnsan ve hayvan sağlığını ve yaşam kalitesini geliştirme hedefiyle faaliyetlerini sürdüren araştırma odaklı bir ilaç şirketi olarak, hastalara ve hastaların bakımlarını üstlenen kişilere yardım eli uzatmaya çok önem verdiklerini vurgulayan Boehringer Ingelheim Yönetim Kurulu Başkanı Hubertus von Baumbach, “Pek çok çalışanımız Global Destek Programı’na katılmak istiyor. Biz de gönüllü çalışmalara katılmak isteyenlere ücretli izin imkanı tanıyoruz. Program kapsamında; bağış gibi önemli destekler sunuyor, bilimsel projelerde yer alıyor, 10 yıldır ilişkimiz olan Kenya ve Hindistan’ın gelişen bölgelerindeki topluluklara yardım götürüyoruz. Bunların yanı sıra ilaç üretimimizin sürdürülmesini sağlamak için özveriyle görev yapan çalışma arkadaşlarımızda gördüğüm motivasyon da Covid-19 hastalığından mustarip sayısız insana adanmıştır. Hastalara ve sevdiklerine en iyi dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Boehringer Ingelheim, ilk olarak Ocak ayında Çin’in hastalıktan en çok etkilenen bölgeleri için 1 milyon Euro tutarında bir bağış programı başlatmıştı. Koronavirüsün tüm dünyaya yayılarak bir pandemiye dönüşmesiyle birlikte yardım ve bilimsel destek sağlama çabaları da ciddi bir artış gösterdi. COVID-19 dolayısıyla oluşturulan Global Destek Programı, dört ana alana odaklanıyor:

Maddi Bağışlar için 5,8 milyon Euro

Boehringer Ingelheim, faaliyet gösterdiği ülkelerdeki yerel acil ihtiyaçlara katkıda bulunmak amacıyla maddi ve ayni bağışlar için 5,8 milyon Euro tahsis etti. Bu kapsamda; koruyucu maske, dezenfektan, solunum cihazı ve ilaç gibi malzeme desteği sağlıyor. Ayrıca faaliyet gösterdikleri mevcut ülkelerdeki hastalara yardım etmek için maddi ve ilaç bağışlarından yararlanan yerel kuruluşlarla da birlikte çalışıyor.

51 bin çalışanına gönüllü çalışma desteği

Özellikle tıp veya hemşirelik eğitimi almış gönüllülerin yardımına acil ihtiyaç duyulduğu bu salgında; Boehringer Ingelheim, COVID-19 konusunda yardım götürmek için onaylanmış dış kuruluşlara katılıp gönüllü görev almak isteyen 51 bin çalışanına 10 güne kadar ücretli izin imkanı tanıyor. İşlerini görev yerlerinde veya evde yapamayan çalışanlara ise yeniden işbaşı yapana kadar daha uzun süre gönüllü olma fırsatı sunarken bu sırada normal maaşlarını almalarını da taahhüt ediyor.

COVID-19 tedavisi için araştırma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor

Boehringer Ingelheim tarafından, Araştırma – Geliştirme alanında çalışan 100’den fazla bilim insanı ile oluşturulan ve giderek büyüyen Ar-Ge ekibi, Ocak ayından itibaren COVID-19 için potansiyel tedavi çözümleri bulmayı amaçlayan projelere katkıda bulunmayı sürdürüyor. Giderek artan iş ortağı sayısı sayesinde ekibin çabalarının arttığını belirten ve COVID-19 sürecine liderlik eden Araştırma Direktörü Dr. Cyrille Kuhn, “Hepimiz bu virüsle mücadele için nasıl yeni yollar bulabileceğimizi düşünüyoruz. Bu araştırmalar sonucunda pek çok yaklaşımı paralel olarak takip eden geniş bir program ortaya çıktı. Projelerin çoğu, akademisyenler, biyoteknoloji ve diğer ilaç şirketleri ile daha geniş iş birlikleri kapsamında yürütülüyor. Boehringer Ingelheim, bunlar arasında yer alan IMI CARE Konsorsiyumuna 11 bin saatten fazla Ar-Ge çalışması taahhüdünde bulundu” dedi.

Boehringer Ingelheim tüm bu çalışmalara ek olarak, “Bill & Melinda Gates Foundation COVID-19 Therapeutic Accelerator” (Bill ve Melinda Gates Vakfı COVID-19 Tedavi Hızlandırıcı) programına da katıldı. Bu çalışma evrildikçe şirket de çeşitli disiplinlerden daha fazla uzmanla ve artırılmış laboratuvar kapasitesiyle tedavi arayışına katkıda bulunmaya devam edecek.

Making More Health (Daha Fazla Sağlık) Yardım Fonu

Boehringer Ingelheim “Daha Fazla Sağlık” (Making More Health) inisiyatifi kapsamında, Kenya ve Hindistan’daki sosyal girişimcilerin içinde yaşadıkları ve çalıştıkları topluluklarda COVID-19 yayılım riskini azaltmaya yönelik girişimleri desteklemek amacıyla 580 Bin Euro tutarında bir yardım fonu oluşturuldu. Fon, sosyal işletmelerin ve faaliyetlerinin daha düşük ekonomik aktivite döneminde sürdürülmesine yardımcı olmanın yanı sıra salgının yayılma riskini azaltmaya yönelik sosyal girişim fikirlerine yatırım yapacak.

Dünyadaki sosyal girişimcilerin özellikle bu zor zamanlarda ihtiyaç sahiplerine destek olduğunu belirten Yönetim Kurulu üyesi ve MMH hareketinin kurucularından Jean Scheftsik de Szolnok, “Hindistan’da kendi toplumlarına yardım eden gruplar veya Kenya’daki albino hastaları gibi Making More Health toplulukları, sabun üretmeye ve ayrıca kendi muhitlerinde hijyen bilinci konusunda eğitimler vermeye başladılar. Geçtiğimiz yıllarda Kenya ve Hindistan’daki MMH okulundan 750’yi aşkın öğrenciye ve çiftçi kooperatiflerinden yaklaşık bin aileye hijyen ve sabun üretimi konusunda eğitim verildi” dedi.

Küresel topluluklar ile insanlar ve hayvanların refahına odaklı faaliyetlerine devam eden Boehringer Ingelheim; Ocak ayında başlattığı destek çalışmalarına, COVID-19 ile mücadeleye anlamlı bir katkı sağlamak için mümkün olan her şeyi yaparak devam ediyor. Şirket, güvenilir ilaç tedariki ve araştırmaları aracılığıyla sağlık sistemlerini desteklemeyi sürdürüyor.

Global Destek Programı kapsamındaki çeşitli COVID -19 girişimleri hakkında daha fazla bilgi için: https://www.boehringer-ingelheim.com/covid-19.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here