Brainlab, Kanser Tedavisinde 300. Novalis Radyocerrahi Programını Açtı

Brainlab, bugün, 300. Novalis® Radyocerrahi Programı’nın açılışını duyurdu. Novalis’in dünya genelindeki tedavi, iletişim ve işbirliği ağına katılan yeni sağlık hizmeti tesisi, Brainlab’ın 15 yıl önce başlattığı ve şekillendirmeye devam ettiği bu farklı ve kapsamlı program üzerinden şirketin genişlemesine ve başarısına katkıda bulunacak. İlk Novalis Radyocerrahi sistemini Los Angeles’da bulunan California Üniversitesi’nde (UCLA) açan Brainlab için 300. Novalis Radyocerrahi Programı önemli bir dönüm noktası teşkil ediyor.

 

Bu merkezlerin tamamı ayrıcalıklı, standart olarak tanımlanan Brainlab teknolojisini paylaşıyor ve radyocerrahi ve stereotaktik vücut radyoterapisi (SBRT) için aynı tedavi protokollerinin doğrudan ve tutarlı bir şekilde uygulanmasını sağlıyor.

Radyocerrahi, son 15 sene içerisinde önemli bir ilerleme kaydetti. Bu ilerlemenin büyük bir kısmı ise donanım inovasyonlarına odaklandı. Bu gelişmeler sektörün ilerlemesinde önemli bir yere sahipken; hacimsel doz planlama, konformal dinamik arklar ve 6D hasta hizalama gibi yazılım ve hasta konumlama alanlarındaki ilerlemelerle paradigmada bir değişiklik yaşandı.

Novalis Radyocerrahi Programı; teknolojiyi, en iyi uygulamayı ve liderliği bir araya getiren kapsamlı bir yaklaşım sunarak sektörün ilerlemesi sırasında daimi olmaya devam etti. Novalis Radyocerrahi kullanan kuruluşlar, ayrıcalıklı bileşen konfigürasyonları aracılığıyla yüksek standartta Radyocerrahi ve SBRT uygulamalarını güvenle sunuyor.

Mevcut 300 Novalis Radyocerrahi Programının tamamı, Novalis tarafından yapılandırılan lineer hızlandırıcı üzerinde kapsamlı bir donanım adaptasyonuna ihtiyaç olmadan protokol paylaşımı yapabiliyor. Bu tek biçimlilik, yüksek kalitede ve invazif olmayan[1] kanser tedavisinde yeni tedavi protokollerinin benimsenmesi ve kullanılmasını sağlayarak sağlık kuruluşlarını özgürleştiriyor.

Philadelphia, Pennsylvania’da bulunan Thomas Jefferson University Hospitals’dan Doktor David W. Andrews sistem hakkında şu yorumu yapıyor: “Novalis Radyocerrahi Programı, pek çok farklı şekilde hastalara kapılarını açtı. Doz planlama ve tedavi sağlama açısından şu anda sahip olduğumuz kapasiteler sadece tedavi etmekte olduğumuz kanser çeşitleri için değil, aynı zamanda tedavinin hassaslığını da artırmaktadır. Son on yıl içerisinde, intrakranyal lezyonlara olan yaklaşımımızda önemli değişiklikler oldu. Novalis Radyocerrahi Programına yapmış olduğumuz yatırım, tutarlı ve modern radyocerrahi tedavi protokolleri gerçekleştirmemizi ve uygulamamızı ve ayrıca hizmet standardımızı arttırmamızı sağladı.”

Gelişmiş Novalis Radyocerrahi yazılımı ve hasta konumlaması, sistemin çoğunlukla tek bir seansta vücudun herhangi bir yerindeki tümörleri doğru bir şekilde belirlemesini ve tedavi etmesini sağlıyor. Novalis Radyocerrahi, invazif1 cerrahiye ağrısız bir alternatif veya tamamlayıcı tedavi sunuyor ve daha az sayıda yan etkiye sahip olabiliyor. Beyin cerrahları, Programın cerrahiye yönelik modern bir geçiş sağlamasına ek olarak aynı zamanda önemli bir ana tedavi alternatifi sunması nedeniyle Novalis Radyocerrahiyi seçiyorlar. Radyocerrahide en büyük aktif kurulu tabana sahip olan Novalis Programı, hastalar için kranyal radyocerrahide bir kıstas haline gelen hizmete dünyanın dört bir yanında erişim sağlıyor.

Brainlab kurucusu ve CEO’su Stefan Vilsmeier, “Brainlab’de amacımız son yirmi yıldır hiç değişmedi. Mümkün olduğunca fazla kanser hastası için tedaviyi ve yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Tıbbi cihazlar ve klinik uzmanlık arasında karşılıklı bir bağlantı kurarak klinisyenlere en yeni tedavi teknolojilerini sunarak bunu gerçekleştiriyoruz. Büyüyen Novalis Radyocerrahi Programları ağı, diğer radyocerrahi sistemlerinin tamamından daha fazla hastaya tedavi sağlıyor. Brainlab, daha fazla kanser hastasını tedavi edebilmek ve daha fazla sayıda yaşama iyi yönde etki etmek üzere, bu alanda en iyi uygulama olarak gösterilen istikrarlı uygulamasını sunmaya devam edecek.” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here