“Bu Telefonlara İtibar Etmeyin”

Sağlık Bakanlığı, telefonla yapılan tıbbi ürün satışlarına itibar edilmemesi istendi. Bakanlık, korse, dizlik, sigara bıraktırma, cinsel performansı artırma gibi ürünleri pazarlayanlarla ilgileri olmadığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, son günlerde, bakanlığın İletişim Merkezi, Başbakanlık İletişim Merkezi, Sağlıkta Buluşma Noktası, Bilgi Edinme ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Tüketici Sorunları Birimi’ne yapılan şikayetlerde, yetkisiz bazı kişilerin, telefonla Sağlık Bakanlığı veya İl Sağlık Müdürlüğü’nden aradıklarını öne sürerek, korse, dizlik, sigara bıraktırma, cinsel performans arttırıcı ve tedavi edici nitelikte bazı ürünleri pazarlamaya çalıştıkları, kendilerini bakanlık çalışanı gibi tanıttıkları ifade edildi. Açıklamada, şöyle denildi:

“Gelen başvuru ve denetimlerimizden, yine bu yetkisiz kişilerin, vatandaşların gittikleri hastanelerle ilgili bazı genel bilgiler vererek, ürünlerini doktorlarının önerisi gibi satmaya çalıştıkları anlaşılmıştır. Bakanlığımızın veya bağlı kuruluşlarının telefon aracılığıyla sattığı veya tanıttığı herhangi bir ürünü bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızın herhangi bir maddi ve bedensel zarara uğramamaları için, Bakanlığımızın adını kullanarak ürün satmak isteyen kişilere hiçbir suretle itibar etmemeleri, bu kişilerden herhangi bir ürün almamaları gerekmektedir.

Açıklamada, bu gibi durumlarla karşılaşanların durumu öncelikle adli mercilere ve emniyet birimlerine bildirmeleri istenerek, sağlık sorunlarıyla ilgili her türlü konuda, en yakın sağlık danışmanları olan aile hekimlerine başvurulabileceği kaydedildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here