Büyük Anadolu Hastaneleri Hospital Park Çatısında Buluştu


Hospital Park Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Yöntem, Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Nilgün Yöntem ve Genel Müdür Mehmet Topçu, isim değişikliği ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Samsun, Darıca ve Batum’da hastaneleri bulunan Büyük Anadolu Hastaneleri, HOSPİTAL PARK ismi altında birleşti. Hospital Park Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Yöntem, Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Nilgün Yöntem ve Genel Müdür Mehmet Topçu, isim değişikliği ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Darıca Bayromoğlu Paradise Hotel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Yöntem, “Darıca’daki hastanemizde 9 yıl geride kaldı, yeni bir sayfa açalım istedik. Ham yatırımlarımızı büyütelim, hem kurumsal bir kimlik oluşturalım hem de kalitemizi yükseltelim düşüncesiyle isim değişikliğiyle beraber ilk yurt dışı temsilciliğimizi de Hospital Park Batum olarak hayata geçirdik. Hasta transferi anlamında hem Darıca’daki hastanemizde hem de Samsun’daki hastanemizde hedef büyüttük. Kısmet olursa önümüzdeki 10 yıl içerisinde Türkiye’deki 10 sağlık kuruluşu arasında yer almak istiyoruz” dedi.

Sağlık Sektöründe 30 Yıl
Sağlık sektörüne girişinin 30. yılında olduğunu belirten Yöntem, “Benim sağlığa girişimin 30. yılı. 1994-95 yıllarında özel sektöre girdik. 18-20 yıl önceki özel sektörün şartlarıyla şimdi çok farklı. O zaman parmakla sayılabilecek kadar çok az hastane varken ve sağlık sektörü çok gerilerdeyken hükümetimizin yaptığı başarılı çalışmalarla şuanda  yurt dışından 1 milyon hastanın sağlık turizmi için Türkiye’ye geldiğini görüyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here