CPhI İstanbul, İlaç Sektöründen 4 Bin Profesyoneli Ağırladı


Türkiye’de ilk kez düzenlenen dünyanın en kapsamlı ilaç fuarı, CPhI 2014 – İlaç Endüstrisi Fuarı Avrupa, Avrasya, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden gelen 4 bin katılımcıyı ağırladı.

UBM tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen, dünyanın en büyük ve en kapsamlı ilaç endüstrisi fuarlarından biri olan Uluslararası CPhI İstanbul 2014, başarıyla gerçekleştirildi. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Saim Kerman, CPhI İstanbul resmi ortağı İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut ve UBM Live Uluslararası İlaç Fuarları Grup Direktörü Chris Kilbee’nin katılımıyla düzenlenen basın toplantısı sonrasında açılan CPhI 2014 büyük ilgi gördü.

İlk yılında 4 bin katılımcı

Etkinlik, sektör profesyonelleri ve uluslararası ilaç tedarikçilerinin yanı sıra, ilaç hammaddesi, makina, paketleme çözümleri ve sözleşme hizmetleri satın alma yöneticilerinin bir araya gelmesi için eşsiz bir buluşma noktası oldu.

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası resmi ortaklığında gerçekleşen CPhI İstanbul, hem yurt içinden hem yurtdışından 4.000’den fazla katılımcı çekti.

Konferansa yoğun ilgi

Seçkin konuşmacıları dinlemek isteyen delege ve basın mensupları konferansa büyük ilgi gösterdi. Türkiye ilaç pazarındaki önemli trendler, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Saim Kerman ve İEİS Genel Sekreteri Turgut Tokgöz gibi sektörün fikir önderleri tarafından irdelendi. Bu yıl odaklanılan konular, eşdeğer ilaçlar, katma değerli eşdeğer ürünler ve biyobenzerler için pazardaki fırsatlar ve Türkiye’nin bölgenin üretim merkezi olarak konumlandırılmasına ilişkin çalışmaları kapsıyordu. Konferans ayrıca, Orta Doğu, Afrika, Rusya ve BDT ülkeleri gibi pazarlar hakkında güncel bilgileri içeren oturumları da içermekteydi.

CPhI İstanbul dahilindeki Konferans, hammadde tedariki stratejilerinin genel bir değerlendirmesi ile sona erdi.

Etkinlik, deneyimlerini önemli sektörel bilgilerle pekiştiren ziyaretçilerden olumlu geri dönüşler aldı.

Dünyanın 16’ncı büyük ilaç pazarıyız

UBM İstanbul Pazarlama Müdürü Hande Yılmaz; ‘Türkiye, gelişmiş ilaç endüstrisi ve Avrupa’nın yedinci, dünyanın on altıncı büyük pazarı konumuyla ilaç sektöründe önemli bir yere sahiptir. Daha fazla şirket bu dinamik ve kendini yenileyen pazardaki firmalarla işbirliği yapmanın yollarını arıyor. CPhI İstanbul fuarı, bunu kolaylaştırmak için önemli bir platform sunuyor. Etkinlik, hem yerli hem uluslararası satın alma yöneticileri ve tedarikçilerini başarıyla bir araya getirdiği için hiç şüphesiz ilaç sektörünün en hızlı büyüyen bölgelerinden birisinin devam eden gelişimine katkı sağlamıştır. Bu yılki ilgi çerçevesinde, gelecek yıl daha büyük bir organizasyon gerçekleştirebilmek adına şimdiden sabırsızlanıyorum’’ şeklinde yorum yaptı.

Uluslararası CPhI İstanbul 2014, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu desteği ve İlaç Endüstrisi İşverenleri Sendikası (İEİS) resmi ortaklığında düzenlendi. Deva İlaç ana sponsorluğunu üstlenirken, World Medicine, Infa Group, Oceanic Pharmachem, Koçak Farma, Pharmactive, Nobel, Mustafa Nevzat, Helba ve Santa Farma ise sponsor şirketler olarak CPhI İstanbul 2014’te yerini aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here