Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Liv Hospıtal Ankara’nın açılışını gerçekleştirdi

1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Liv Hospital Ankara’nın 150 yatak kapasitesiyle sağlık dünyasına ve Ankara’ya farklı bir zenginlik katacağını dile getirdi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sağlıklı bir nefes, bir devletin fedasına eğer mal olabiliyorsa biz şu anda ülkemizde sağlık sektörüne eğitimden sonra böyle bir harcamayı yapmaktan dolayı hiçbir zaman ‘niye böyle yapıyoruz’ sorusunu sormadık. Sağlıklı bir topluma, sağlıklı bir millete biz layığız. Bunu da başarmak bizim olmazsa olmaz görevimizdir” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Medical Park Sağlık Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Liv Hospital Ankara’nın açılışını gerçekleştirdi.

Sağlık dünyasına ve Ankara’ya farklı bir zenginlik katacak
Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Liv Hospital Ankara’nın 150 yatak kapasitesiyle sağlık dünyasına ve Ankara’ya farklı bir zenginlik katacağını dile getirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, Türkiye’de sağlık sektöründe çok önemli görevleri ve yeri olduğunu söyledi. Göreve geldiklerinde eğitim, sağlık, adalet, emniyeti 4 temel taş olarak nitelediklerini ve bunlar üzerinden Türkiye’yi yükselteceklerini söylediklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir zamanlar Türkiye’de sağlık dendiğinde, kavramının kendisi felç olmuştu” dedi.
Bir tarafta emeklilerin ayrı hastaneleri, sigortalıların ayrı hastaneleri, öbür tarafta Türkiye’deki devlet kurumlarının kendilerine ait hastaneleri olduğunu sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dericilik sektöründe onların, PTT’de onların kendine ait hastaneleri, değişik değişik alanda hastaneler. Bu arada özelinde kendine ait hastaneleri vardı. Biz, bunların hepsini birleştirip koordine edeceğimizi söylediğimizde çok eleştiri almıştık. ‘Biz, bunu yapacağız’ demiştik, ‘olmaz’ demişlerdi. Hatta hatta ‘SSK ve Emekli Sandığı arasındaki birleşmeyi yapacağız’ dediğimizde de ‘olmaz’ demişlerdi, sonunda oldu. Bütün mesele inanmak, azmetmek, kararlı olmaktı. Biz, daha düşük bir harcama sürecine girmedik. Daha büyük harcamalar yaptık. Çünkü insanımızın sağlığı için ‘bu harcamalar aslında fazla’ diye değerlendirilemezdi. Zira ‘halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’. Sağlıklı bir nefes, bir devletin fedasına eğer mal olabiliyorsa biz şu anda ülkemizde sağlık sektörüne eğitimden sonra böyle bir harcamayı yapmaktan dolayı hiçbir zaman ‘niye böyle yapıyoruz’ sorusunu sormadık. Sağlıklı bir topluma, sağlıklı bir millete biz layığız. Bunu da başarmak bizim olmazsa olmaz görevimizdir” diye konuştu.
Türkiye’de bir zamanlar SSK hastanesinin eczanelerinden vatandaşların ilaçlarını dahi alamadıklarını, hastane eczanesinden ilaçların bazılarının alındığını, şimdi ise böyle sorunların yaşanmadığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun insan öncelikli bir devlet anlayışının ürünü olduğunu, artık insanı öne çıkaran bir devlet anlayışının Türkiye’de var olduğunu ifade etti.

3Y ile yola çıkıldı
Yola çıkarken “3Y” diye tarif ettikleri yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadeleyi vere vere bugünlere geldiklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Liv Hospital Ankara’nın, Ankaralıların hemen müracaat edecekleri hastanelerden bir tanesi olacağını kaydetti.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanede tedavi gören hastaları ziyaret etti. Hastaları tek tek dolaşarak durumları hakkında bilgiler alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün sabah saatlerinde dünyaya gelen ve isminin Murat olduğu öğrenilen bir bebeğe altın taktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca kalp hastası olan ve sigaraya devam eden bir hastanın ise sigarayı bırakmasını istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hastaları ziyareti sırasında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’da kendisine eşlik etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here