Dignitana, geri ödemeyi ve piyasaya erişimi desteklemek için yeni girişimler başlattı

Saç derisi soğutma inovasyonunda dünya lideri olan Dignitana, DigniCap Saç Derisi Soğutma Sisteminin ABD sağlayıcıları için geri ödeme ve sigorta başvurularını desteklemek için iki temel girişimin başlatıldığını duyurdu. Şirket, bir geri ödeme merkezi ve temyiz destek programı başlatmak için Minneapolis merkezli iki kuruluş, tıbbi cihaz danışmanlık firması JD Lymon Group ve pazar erişim uzmanları JDL Access ile anlaştı. JDL Access, DigniCap kullanarak hasta tedavilerinin geri ödenmesini kolaylaştırmak için doğrudan sağlayıcılar ve ödeme yapanlarla birlikte çalışacak. DigniCap kullanan hastalar, DigniCap Hasta Destek Merkezi aracılığıyla geri ödeme yaparken kişiselleştirilmiş yardım almaya devam edecek.

“JD Lymon ekibi geri ödeme konusunda tanınmış uzmanlar. 1 Temmuz’da kafa derisi soğutması için CPT kodlarının tanıtımına yaklaşırken, geri ödeme ortamının karmaşıklığının kesinlikle farkındayız. Dignitana CEO’su William Cronin JD Lymon ve JDL Access ile ortaklığımız, ihtiyaç duyan hastalar için DigniCap’e erişim sağlama ve bunu sürdürme konusunda müşterilerimize olan bağlılığımızın bir göstergesidir” dedi. “AMA geçen sonbaharda kafa derisi soğutması için CPT kodlarını duyurduğunda, onkolojiye yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmak için bir plan başlattık. JDL Access ve JD Lymon, bunu başarmamıza yardımcı olacak ideal ortaklar.”

JDL Access Başkanı Julie Grimme ve JD Lymon Ortağı Jolayne Devers, “Dignitana tarafından pazar ihtiyaçlarını desteklemek üzere seçilmekten onur duyuyoruz. Gelişmekte olan teknolojiler ödeme konusunda özel zorluklarla karşı karşıya. Bu zorlukları anlıyor ve faydalı bir işbirliği ve DigniCap Saç Derisi Soğutma Sistemine daha fazla erişim için sabırsızlanıyoruz.”

Firmanın ortakları olarak 70 yılı aşkın tıbbi cihaz ve ilaç deneyimiyle, JDL Access ve JD Lymon, gelişmekte olan tedavilerin pazar konumunu optimize etmek için politika, belirti ve uygulama arasındaki karmaşık karşılıklı ilişkiyi ele alan çok disiplinli stratejiler aracılığıyla pazar erişimini hızlandırmaya odaklanıyor.

Cronin sözlerine şöyle devam etti, “Son zamanlarda DigniCap’e yeni sağlayıcıların imza atmasında hızlanan bir tempo gördük. Artan bu faaliyet ve geri ödemedeki gelişmelerle birlikte, kafa derisi soğutma ve DigniCap kullanımı konusundaki farkındalığın artmaya devam edeceğine ve şirketimizin genel stratejik hedeflerini ve misyonunu daha da ileriye taşıyacağına inanıyorum.”

DigniCap Saç Derisi Soğutma Sistemi, katı tümörlü hastalarda kemoterapiden kaynaklanan saç dökülmesini en aza indirmek için 2015 yılında FDA onayı aldı. DigniCap, 34 ABD eyaletinde ve dünya çapında 40 ülkede bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here