Diş eti hastalıkları sağlığınızı tehdit etmesin


Diş eti hastalıkları sadece ağız içini değil, bireyin genel sağlığını da etkiliyor.
Diş hekiminin gösterdiği yöntemlerle, günde iki kez dişleri fırçalamak ve bir kere diş ipi kullanmak diş ve diş eti sağlığını korumak için yeterli oluyor. Diş eti rahatsızlıklarında uzman Parodontax, özel içeriği sayesinde, düzenli kullanıldığında sağlıklı diş ve diş etine kavuşmanıza yardımcı oluyor.

Diş eti hastalığının en önemli nedeni ‘bakteriyel diş plağı’ adı verilen, dişler üzerinde biriken yapışkan ve renksiz film tabakasıdır. Bu plak tabakası dişlerin üzerinden fırça ve diş ipi kullanımıyla yeterli ve etkin şekilde temizlenmediğinde diş eti iltihabı oluşur. Bu dönemde diş eti kanar, kırmızı renkte ve şiş görünür. Diş eti iltihabı tedavi edilmezse, diş kaybına ve başka ciddi hastalıklara yol açabilir.

Diş eti hastalıkları uzmanı Dr. Nihan Karakurum, diş eti hastalıklarının sadece ağız içini değil, bakterilerin toksik ürünlerinin kan dolaşımına katılmasıyla bireyin genel sağlığını da etkilediğini belirterek “Son yıllardaki çalışmalar diş eti hastalığına sahip bireylerde bazı sistemik hastalıkların gelişme riskinin arttığını gösterdi. Bu çalışmalar sonucunda diş eti iltihabının diyabet (şeker hastalığı), kalp-damar hastalıkları, damar sertliği, bazı solunum sistemi hastalıkları, bebeklerde düşük doğum kilosu ve erken doğum riskiyle ilişkisi saptandı. Özellikle şeker hastalarında diş eti hastalıkları daha kolay gelişebilir ve daha şiddetli yıkıma yol açabilir. Kontrol altında olmayan diyabette diş eti hastalığının şiddeti ve yıkımı arttığı gibi, diş eti enfeksiyonunun varlığı da diyabetin metabolik kontrolünü zorlaştırır” şeklinde bilgi veriyor.

Diş eti hastalığının önlenmesinde en önemli görevin kişinin kendisine düştüğüne dikkat çeken Dr. Karakurum, “Diş hekiminizin gösterdiği yöntemlerle, günde iki kez dişleri fırçalamak ve bir kere diş ipi kullanmak diş ve diş eti sağlığı için yeterlidir. Diş eti hastalığı hiçbir bulgu vermeden de ileri safhalara ulaşabildiği için, diş hekiminize düzenli kontrole gitmeniz son derece önemlidir” diye konuşuyor.

Parodontax diş ve diş etinizi korur

GlaxoSmithKline Tüketici Sağlığı’nın (GSK) geliştirdiği Parodontax, özel içeriği sayesinde diş eti rahatsızlıklarına karşı en etkin çözümü sunuyor. Etkinliğini mineral tuzlar ve doğal bitki özlerinden alan Parodontax, günlük diş macunu olarak düzenli kullanıldığında, diş ve diş etini plaklara, çürüklere karşı koruyor, diş taşı oluşumunu geciktiriyor. Nefesi ferahlatıyor, temizlik sağlıyor.

Florürlü, Orijinal ve Beyazlatıcı çeşitleri olan Parodontax, diğer diş macunları gibi köpürmüyor. Parodontax, özel içeriği, herhangi bir tatlandırıcı veya katkı maddesi içermemesi sebebiyle kendinde özgü farklı bir tadı ve kırmızı rengiyle de dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here