Dr. Ali Çimen: Astrazeneca Türkiye Grup Medikal Müdürü


AstraZeneca’da çalıştığı süre boyunca diğer ülkelerin çalışmalarına örnek teşkil eden birçok proje geliştiren ve yöneten Dr. Çimen, Türkiye’nin koordine ettiği ilk uluslararası klinik çalışma protokolünün geliştirilmesine ve hayata geçirilmesine liderlik etti.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1997 yılında mezunu olan Dr. Ali Çimen, 2003 yılında aynı fakülteden Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım Uzmanı ünvanını aldı. Elazığ Asker Hastanesi’nde askerlik görevini tamamladıktan sonra İstanbul Tıp Fakültesi Algoloji (Ağrı) Bilim Dalı’nda Başasistan kadrosunda akademik kariyerine devam etti. Türkiye’nin ilk ağrı hekimlerinden olan Dr. Çimen, 2007 yılında AstraZeneca ailesine katıldı.

2007-2009 yılları arasında MSS tedavi alanından sorumlu Medikal Danışman olarak görev yapan Dr. Çimen, 2009 yılında MSS ve Onkoloji tedavi alanlarından sorumlu Grup Medikal Müdür pozisyonuna terfi etti. 2012 yılı itibariyle gerçekleşen atamayla mevcut yönetim sorumluluklarına Solunum-Enfeksiyon tedavi alanı ve Medikal İnformasyon Servisi de eklendi.

AstraZeneca’da çalıştığı süre boyunca diğer ülkelerin çalışmalarına örnek teşkil eden birçok proje geliştiren ve yöneten Dr. Çimen, Türkiye’nin koordine ettiği ilk uluslararası klinik çalışma protokolünün geliştirilmesine ve hayata geçirilmesine liderlik etti. Medikal ekipte bulunan arkadaşlarıyla birlikte iki kez Attilio Lazzarini Avrupa Medikal Proje ödülüne layık görülen Dr. Çimen, Merkezi Sinir Sistemi (MSS) tedavi alanın Avrupa Bölgesi Medikal Ekibi’nde de sorumluluklar üstlendi. AstraZeneca’da çalıştığı yıllar boyunca farklı tedavi alanlarında Medikal Müdür ve Grup Medikal Müdür olarak görev yapan Dr. Ali Çimen, önümüzdeki dönemde AstraZeneca’da, Merkezi Sinir Sistemi, Onkoloji, Solunum ve Enfeksiyon alanlarında Grup Medikal Müdürü olarak görev yapacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here