“Dünyagöz”ü ile Sanat Yeniden Yorumlandı

Dünyagöz Etiler’in ev sahipliği yaptığı, ‘Genç Çağdaş Sanatçılar Sergisi”, 17 Mayıs Perşembe günü sanat severler ile buluştu. 6 genç sanatçının eserlerini sergilediği Genç Çağdaş Sanatçılar Sergisi’nde 11 eser, 17 Haziran 2012 tarihine kadar 1 ay süresince ziyaretçiler tarafından görülebilecek. 

Dünyagöz tarafından ilk kez düzenlenen “Genç Çağdaş Sanatçılar Sergisi”nin açılışı 17 Mayıs Perşembe günü Dünyagöz Etiler’de gerçekleşti. Genç ressamlardan Barış Sarıbaş, Ayşegül Sağbaş, Melissa Mey,  Burçin Erdi, Ali Alışır ve Fırat Neziroğlu’nun eserlerinin yer aldığı serginin küratörlüğünü Dünyagöz doktorlarından Dr. Baha Toygar yaptı. 1 ay boyunca hastanenin fuaye alanında Dünyagöz ziyaretçileri tarafından görülebilecek olan sergide, çağdaş sanata ait 11 eser sergilendi.

Dünyanın en büyük branş hastanesi olarak sanata ve sanatçıya her zaman değer verdiklerini belirten serginin küratörü Etiler Dünyagöz Hastanesi’nden  Dr. Baha Toygar “Dünyagöz olarak bu sergide, hastalarımıza sadece bakmayı değil hayatı görmelerini, hissetmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Bundan dolayı kendimizi renklerle, çizgilerle anlatmaya çalışıyoruz. Gözün görebildiği her şey, renkler, çizgiler resim sanatıyla gerçeklik kazanıyor. Biz de bu gerçekliği Dünyagöz’ün penceresinden genç ressamların desteği ile hastalarımıza aktarmayı amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here