Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri İle Tüm Sağlık Bilgileriniz Artık Cep’te


Sağlığınızın en yakın takipçisi Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri, tüm tetkik sonuçlarınızı bir an olsun yanınızdan ayırmamanız için yeni bir uygulamaya imza attı.

“Eczacıbaşı Medbilgi” ile artık tansiyon ölçümlerinizden EKG’nize, reçetelerinizden alerji ve kan testi sonuçlarınıza kadar tüm sağlık bilgilerinizi cep telefonunuz ile yanınızda taşıyabileceksiniz.

Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri; sağlık bilgilerini cep telefonunda saklamaya imkan tanıyan yeni mobil uygulamayı hayata geçirdi. iPad, iPhone ve tüm android telefonlarda yerini alan uygulama ile hastane arşivlerinde dosya arama devri sona eriyor. Eczacıbaşı MedBilgi ile “kişiye özel mobil sağlık arşivi” dönemi başlıyor.

Kolaylıkla cep telefonlarına yüklenen uygulama ile isteyen herkes, kan değerlerinden kullanılan ilaçlara, akciğer filmlerinden EKG (Elektro Kardiyo Grafi) sonuçlarına, alerjik reaksiyonlardan aşılarına ve diyet listelerine kadar tüm sağlık bilgilerini cep telefonunda taşıyabilecek.

Herhangi bir sağlık kurum veya kuruluşuna bağlı olmaksızın, tamamen bağımsız bir iPad, iPhone ve android uygulaması olan “Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri MediBilgi” için internet bağlantısı ya da veri alışverişine de gerek duyulmuyor.  Uygulama içerisine kullanıcı tarafından girilen bilgiler cihazın kendi sabit diskine kaydediliyor ve tamamen kendisi tarafından yönetiliyor.

Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri yetkilileri 22 milyon erişkinin bir veya birden fazla kronik hastalıkla yaşadığı Türkiye’de sağlıkta kötü sürprizlerin önüne geçmeyi amaçladıklarını ve bu nedenle bu tip uygulamaları hayata geçirdiklerini ifade etti.

Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri; uzaktan kronik hastalık takibi hizmeti olan “Sağlık Takipçim” ile de bireylerin, tansiyon, kan şekeri ve/veya kilo değerlerini kontrol altına alarak, yaşanabilecek sorunların azaltılması ve hastalıkların yol açtığı ciddi komplikasyonların engellenmesini hedefliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here