Emsey Hospital İle Kaliteli Tanı ve Tedavi Hizmeti

Emsey Hospital Genel Müdürü Prof. Dr. Hayreddin Yekeler; “Hastanemizi Tıp alanında kabul görmüş ve bilinen en kaliteli cihazlar ile donattık”

Özel Emsey Hastanesi 29 Mayıs 2012 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Uluslararası Joint Commission International (JCI) akreditasyonu ile belgelendirilmiş Emsey Hospital; 215 yatak kapasitesi, 9 ameliyathanesi, heliport pisti,  Akıllı Bina Sistemi, Özel İklimlendirme Sistemi, Kojenerasyon Sistemi, Bebek Anne Dostu Hastane ünvanı,10.500 m² Araç Otoparkı,  alanında uzman kadrosu ile kaliteli tanı ve tedavi hizmeti sunmaktadır. Sunduğu hizmet alanlarında hasta memnuniyeti oluşturmadaki kararlılığı, tedavi ve tedavi sonrası hizmet kalitesi ile Emsey Hospital, referans gösterilen sağlık kurumlarından biri olarak hizmet veriyor.  Sağlık sektörüne dair sorularımızı Emsey Hospital Genel Müdürü Prof. Dr. Hayreddin Yekeler yanıtladı.

Emsey Hospital olarak Türkiye’de önemli başarılara imza atıyorsunuz. Özellikle Medikal sistemler alanında tercihlerinizi neye göre belirliyorsunuz ve tercih ettiğiniz sistemlerde hangi kriterleri arıyorsunuz?

Emsey Hospital olarak 4 yıl öncesi başlattığımız sağlık sektöründeki hizmetimizle beraber medikal ekipmanlarımızda yaptığımız atılımlar ile etkili bir konumda bulunmaktayız. Hastanemizi A+ bir hastane olarak hizmet verecek şekilde kurgulayarak medikal ekipmanlarımızı teknolojinin sunmuş olduğu en üst seviye tıbbı cihazlardan oluşturmaya gayret ettik. Bu nedenle Tıp alanında kabul görmüş ve bilinen en kaliteli cihazlar ile hastanemizi donattık.

Medikal teknoloji alanında çalıştığınız markaları öğrenebilir miyiz?

  • Görüntüleme Sistemlerinde : General Electric
  • Anestezi Cihazlarında : Draeger
  • Cerrahi Aletlerinde : Aesculap
  • Ameliyat Masası ve Lambası : Amisco
  • Laparoskopik Sistemlerde : Wolf
  • Yoğun Bakım otomasyon : IMD-Soft
  • Sterilizasyon cihazları             : Steris
  • EBUS ve Endoskopi : Fujinon sistem
  • Kemoterapi’de : Robotik
  • Radyoterapi : Varion Trilogy gibi üst düzey cihazlar kullanılmaktadır.

 

Türkiye’de Medikal sektörü dünya ile nerede görüyorsunuz? Dünyadaki en iyi cihazlara ulaşabiliyor, fakat üretim konusunda yol alamıyoruz? Sizlerin bu konudaki görüşleriniz neler?

Türkiye medikal sektörde Dünya ile kıyaslandığında oldukça iyi bir yerde bulunmaktadır. Türkiye Sağlık alanında cazibe merkezi bir ülke haline gelmiştir. Modern dünyada Teknoloji adına tıbbı cihaz olarak kullanılmakta olan ne varsa ülkemizde bulunmaktadır. Yerli medikal cihaz üretimde henüz arzulanan seviyede olmasa da oldukça büyük mesafe kat edilmiştir. Yerli üretim gelişmesinde var olan destek ve teşviklerin geliştirmesi gerekmektedir.

Türk sağlık sektörünün uluslararası düzeydeki yükselişinde sizin hedefleriniz neler?

Türk Sağlık Sistemi özellikle son 13-14 yıldır sağlık alanında sağlık dönüşüm politikalarıyla çok iyi bir seviyeye gelmiştir. Türkiye’de hekim kalitesi ve bilgi donanımı üst seviyede ve teknolojinin en son sistemlerini kullanılmaktadır. Bu nedenle Türkiye sağlık hizmetlerinde bölge ülkelerin temelinde tedavi için tercih edilen bir ülke konumundadır. Hastalarımız tedavilerini en iyi şekilde ve uygun fiyatlar ile tedavi edilebilmektedir. Bu hususta ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlanmaktadır. Bu düşünce ile biz de bütün hizmet süreçlerimizi dünya kalite standartlarına göre yapılandırdık ve JCI denetiminden 100 üzerinde 99 puan alarak akreti edildik. Hastanemiz fiziki mekanlar ve otelcilik hizmeti boyutunda en üst düzeydedir.

Sağlık teknolojilerini kullanarak pek çok hastalığın teşhis ve tedavisini gerçekleştiriyorsunuz. Bize gerçekleştirdiğiniz teşhis ve tedavi yöntemlerinizden bahsedebilir misiniz?

Hastanemizde tıbbi tedavi anlamında çok sayıda özellikli hizmet sunmaktayız. Örnek verecek olursak tüm branşlarda ileri Laparoskopik,  Kanser Cerrahileri ve Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi tedavileri, Kemik İliği Nakli, Skolyoz Cerrahisi, Açık Kalp Cerrahileri, Artroskopik ve Artroplastik Cerrahileri yapılmaktadır. Beyin cerrahisinde tüm beyin anevrizmalar, bel fıtıklarında full endokskopik disk cerrahisi, nükleer tıp alanında karaciğer tümörlerinde ve radyoembolizasyon, prostat kanserleri ve noroendokrin tümörlerde ve her türlü tümörleri Lutesyum tedavileri; Samaryum tedavisi, radyoaktif iyot tedavileri, EBUS, ve her türlü Bronoskopik girişmler hizmetlerimizin bir kısmıdır.

Sağlık Turizmi son yıllarda ülkemizin ve dünyanın gündeminde olan bir konu. Sizin sağlık turizmi alanındaki çalışmalarınız nelerdir?

Türkiye’nin sağlık turizm alanında hedefleri oldukça yüksektir. Emsey Hospital olarak sağlık turizmi ciddi hedef olarak belirledik ve yapılanmamızı buna göre oluşturduk. Yurtdışından gelen hastalarımızda memnuniyet oranı son derece yüksektir. Özellikle sağlık turizm için gelen hastalarımız, Türkiye’nin çevresindeki bölgelerden gelmektedir. Libya, Irak, Körfez Ülkeleri; Gürcistan, Azerbaycan, Türki Cumhuriyetler, Suudi Arabistan ve Balkan ülkelerinden hastalar gelmektedir. Hedefimiz cirolarımızın % 50’sini sağlık turizmden elde etmektedir.

Röportajımızın sonunda sektöre vermek istediğiniz mesajınız var mı?

Türkiye sağlık alanında bölge ülkelerine göre çok iyi bir noktadır. Bu gelişmenin devamı için kaliteli iyi bir tıp eğitimine ağırlık verilmeli ve deneyimli hekim ve sağlık personelleri yetiştirilmelidir. Tıbbı teknolojide Ar-ge çalışmalarına ağırlık verilmelidir. Sağlık turizmi için Ekonomi Bakanlığın teşvikleri devam etmeli ve özellikle vize uygulanan ülkelerden gelecek olan hastalara vize kolaylıkları sağlanması büyük önem arz etmektedir.

#EmseyHospital #Emsey #TedaviHizmeti #HayreddinYekeler #manset

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here