Emsey Hospital’da Beş Yıldızlı Otel Konforunda VIP Sağlık Hizmeti


Her hastanın özel olduğu düşüncesiyle hareket eden Emsey Hospital, beş yıldızlı otel konforunda verdiği VIP sağlık hizmetiyle adından söz ettiriyor.

Emsey Hospital, hata kabul etmeyen sağlık sektöründe verdiği üst düzey hizmet kalitesi ve sağlık hizmetiyle benzerlerinden ayrılıyor. Her hastanın özel olduğu düşüncesiyle hareket eden Emsey Hospital, beş yıldızlı otel konforunda verdiği VIP sağlık hizmetiyle adından söz ettiriyor. Hasta Bakım Dostu unvanına sahip Emsey Hospital, JCI (Joint Commission International) ve Magnet gibi uluslararası standartlara uygun yapısıyla öne çıkıyor. Hasta ve hasta yakınlarının konforunu düşünen olanaklarıyla dikkat çeken Emsey Hospital, Türkiye’nin sağlık turizmine de önemli katkılar sağlıyor.

 186 Yatak Kapasitesiyle Uluslararası Standartlarda Hizmet

Yangın ve güvenlik sisteminin Amerikan NFPA ( National Fire Protection Association ) ve ulusal yangın standartlarına uygun olması, 6750 noktadan kontrol edilebilir akıllı bina olmasıyla Emsey Hospital’ın teknolojik alt yapısını gözler önüne serdiğini belirten Emsey Hospital Kurumsal İletişim Müdürü Semra Sönmez; ‘186 yatak kapasitesiyle hizmet veren Emsey Hospital; katlarda hasta yakınları için ayrılan dinlenme salonları, modern kafeteryası, konforlu ve tek kişilik özel olarak planlanmış hasta odaları; odalarda yer alan kasa, buzdolabı, saç kurutma makinası, LCD TV ile hastaları yakınları kadar düşünen bir hastane profili çizmektedir. Ayrıca kuaför, döviz işlemleri, kuru temizleme, uyandırma, araba kiralama gibi hizmetleri de hastanemiz tarafından verilmektedir. Hastalarımız, oda servisinden arzu ettiği yiyeceği isteyebilmektedir. Örneğin hasta helal gıda talep ederse, hazırlanıp sunulmaktadır. Ancak arzu edilen her yiyecek, kişinin doktoru ve diyetisyeni tarafından kontrol edilerek servis edilmektedir’ dedi.

 Çağdaş Tıbbın Gerektirdiği Tam Teşekküllü Teknoloji Emsey Hospital’da

Çağdaş tıbbın gerektirdiği tüm teknolojiye sahip olan Emsey Hospital’ın bu özelliği gerek kliniklerde gerekse tanı ünitelerinde görülüyor. Yoğun bakım üniteleri ve ameliyathaneler bu yüksek teknolojinin varlığının en yoğun hissedildiği bölümler olarak göze çarpıyor. Emsey Hospital’da yoğun bakım bölümlerinin, hastanede titizlikle oluşturulan bölümlerin başında geldiğini ifade eden Sönmez, sözlerine şöyle devam etti; ‘Hastanemizin yoğun bakım bölümlerinde; teknik donanım, izole odalar (negatif ve pozitif basınçlı odalar) ve deneyimli kadroyla çağın tıbbi olanakları sonuna kadar kullanılmaktadır. Ayrıca çok sayıda asansör, yürüyen merdiven, pneumotik sistem, bütünleşmiş yoğun bakım ve klinik bilgi sistemi de hastane içinde gerek bilgi gerekse hasta akışını en hızlı hale getirmek amacıyla kurgulanmıştır. Donanımlı acil servis ve ameliyathaneler, 7/24 prensibine göre tüm olanaklarıyla ihtiyaç duyulduğunda hastalara bir telefon kadar yakındır. Dünyanın en önde gelen merkezlerinde bulunan ileri teknolojimiz, profesyonel yönetim kültürümüz, yüksek hasta memnuniyetiyle kapsamlı sağlık hizmeti sunmaktadır.’

 Türk Sağlık Turizmine Önemli Katkılar

Emsey Hospital’ın özel sağlık sektöründe sahip olduğu kalitenin, sağlık turizminde de tercih edilmelerinde önemli bir etken olduğunu ifade eden Sönmez; ‘Hekimlerimizin özel sağlık sektöründe sahip oldukları deneyim, hastanemizin sağlık turizminde tercih edilebilecek gözde kuruluşlar arasında yer almasını sağlamıştır. Hekimlerimizin başarıları, hastanemizin kalitesi, akıllı bina otomasyon sistemiyle koordine edilen poliklinik ağı, entegre yoğun bakım, klinik bilgi sistemi, VIP üniteler, helikopter pisti, lojistik ve tıbbi giderler açısından avantajlı olmamız her geçen yıl sağlık turizminden daha fazla pay almamızı sağlamaktadır. Emsey Hospital, uluslararası standartlarda hizmet vererek Türkiye’nin yanı sıra başta çevre ülkeler olmak üzere, dünyanın her yerinden gelecek birçok hastayı tedavi edebilecek teknik ve tıbbi donanıma sahiptir’ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here