Emtron Uluslararası Pazarda Büyüyor!

İlk lazer denemesi 1960 yılında yapıldı ve kısa sürede bu teknoloji lazer tıptaki yerini aldı. 1993 yılında kurulan Emtron Iridex lazerlerle Türkiye’de bu devrimin öncüsü oldu. Bugün de 200’e yakın lazerle bu alanda liderliğini sürdürüyor. Emtron bir ilki daha gerçekleştirerek Türkiye’de fiber optik lazer probları da üretmeye başladı. Emtron üretimi tescilli Fiberon marka lazer probları CE belgesini alan ilk Türk oftalmoloji ürünü olduğu gibi American Academy of Ophtalmology’de sergilenen ilk Türk ürünü oldu. Bugün Emtron birçok tıp dalında lazer probları üretmekte ve 5 kıtada 40’ın üzerinde ülkeye ihraç etmektedir. Lazer fiberlerine ilaveten, Emtron kendi tescilli Orbeam markasıyla cerrahi lazerler ve varis tedavisine yönelik endovenöz kitler sunmakta. Sağlık sektöründe 21 yıllık geçmişiyle öncü lazer firması olmayı hedefleyen Emtron, üretimini yaptığı lazer fiberlerin % 85’ini ihraç ediyor.

Firmanın çalışmalarıyla ilgili olarak Emtron Genel Müdürü Mehmet Melek; “Emtron 1993 yılında kuruldu. 21 yıllık tarihimizde hep Türkiye’nin öncü lazer firması olmayı hedefledik. Şu anda tüm ürün grubumuz lazer cihazları, aksamları ve fiberlerinden oluşuyor. Bu politikamız kendi konumuzda uzman olmayı ve müşterilerimize en iyi şekilde destek ve teknik servis vermeyi de beraberinde getiriyor. 1993’den beri Iridex göz lazerlerinin Türkiye mümessiliyiz. 2003 yılında önemli bir adım atarak Fiberion lazer problarını üretmeye başladık. Beş yıl sonra da kendi Orbeam lazer markamızı oluşturduk. Bunların yanında başka lazer ürünlerini de Türkiye’de pazarlamaktayız. Ürettiğimiz lazer fiberlerinin yüzde 85’ini ihraç ediyoruz. Ürünler hafif ve değerli olduğundan nakliye maliyeti ürünün kıymetine göre nispeten düşük bir oranda kalıyor. Bu nedenle tüm dünyayı pazarımız olarak görüyoruz. Hedefimiz üretim ve ihracatımızı her yıl en az yüzde 30 arttırmak. Lazer cihazlarında da az sayıda ihracatımız oluyor. Yurt dışında etkin bir teknik servis sistemi kurabildiğimiz takdirde bu alanda da ihracat faaliyetlerimizin artmasını bekliyoruz.” diyor.

Gelecekteki planları ile ilgi çalışmalarından bahseden Mehmet Melek;Şu anda 150’nin üzerinde değişik lazer probu modelimiz var. Bu sayı uluslararası rakiplerimizin birçoğundan daha fazla. Bu geniş ve kaliteli ürün yelpazemizle global pazardaki payımızı arttırmayı hedefliyoruz. Başvuru yaptığımız değişik ülkelerin Regulatory onayları gerçekleştikçe bunu başaracağımıza da eminiz. Önümüzdeki 5 yılda ihracat yaptığımız ülke sayısını 80’e çıkartmayı ve üretimimizi 4’e katlamayı hedefliyoruz.” dedi.

#EmtronIridex #lazer #Emtron  #İlklazerdenemesi #lazerdenemesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here