Esencan Hastanesi 20 yıldır sağlıkla çalışıyor

Medikal teknolojiler Esencan Hastanesi’nde kaliteli hizmet anlayışının önemli bir parçası

Esencan Hastanesi ilkelerinden ödün vermeden, yakın bölgemizden başlayarak, ülke geneline ve dünyaya uzanan, başarılı tıbbi uygulamalara imza atıyor. Deneyimli uzman kadrosu, güvenli cerrahi uygulamalar, ileri teknoloji ile donatılmış ameliyathaneler, tıbbi tetkik ve tanı laboratuvarları, 24 saat acil servis ve ambulans hizmetiyle, tüm paydaşlarının yaşam kalitesini yükseltiyor. Medikal teknolojiler alanında en son yenilikleri takip eden, Gelişim ve Esenyurt Üniversitesi ile yaptığı işbirliği ile üniversite hastanesi olma yolunda önemli adımlar atan hastaneyi Yönetim Kurulu Başkanı Taşkın Yenidünya’dan dinliyoruz…

Türk sağlık sektörünün uluslararası düzeyde yükselmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu yükselişte sizin hedefleriniz neler?

“Ülkemizde Sağlıkta Dönüşüm Programı ile sağlık sektöründe önemli bir dönüşüm süreci yaşanıyor. Bu bağlamda ülkemizde pek çok sağlık kurumu uluslararası standartlarda hizmet veriyor. Türkiye sağlık sektörü, sağlık konusunda artan genel bilinç düzeyi, nitelikli iş gücünün varlığı, nüfusun büyüklüğü gibi etmenlerle önemli bir büyüme potansiyeline sahip. Esencan Hastanesi olarak bu potansiyelin farkındayız. Sektörde 20 yıllık bir tecrübeye sahibiz. Hastalarımızın ve çalışanlarımızın güveni ve desteği ile bugünlere geldik. 20. yılımızı kutlarken, tüm çalışma arkadaşlarıma, iş ortaklarıma ve sağlık sektörüne teşekkür ederim. Birlikte, daha nice yıllara yürümeyi diliyorum.  Hedefimiz, öncelikle bölgemizde ve ülkemizde sağlık sektöründeki gelişmelere öncülük edebilecek çalışmalara imza atmak. İnsanın en temel ihtiyacı olan sağlık hizmetine, kaliteden ödün vermeden, en uygun koşullarda toplumun her kesiminin ulaşabilmesini sağlaya çalışıyoruz. Sağlık sektöründe en önemli unsurlardan biri güven yönetimini sağlamaktır. Esencan adının sağlık sektöründe güven unsuru ve marka olması için hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz.”Untitled-2

Medikal sistemler alanında tercihlerinizi neye göre belirliyor, tercih ettiğiniz sistemlerde hangi kriterleri arıyorsunuz?

“Amacımız uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunulması ve sağlık hizmeti sunumunda erken ve doğru tanıda başarı sağlanması. Dolayısıyla medikal sistemler alanında tercihlerimizi de dünyanın kullandığı teknolojilerden yana yapıyoruz. Sağlık hizmetlerinin teknik etkinliği sağlanmadan kaliteli sağlık hizmeti verilmesi mümkün olmaz.”

Medikal teknoloji alanında hangi markalar ile işbirliği yapıyorsunuz? Hastanenizde hangi cihazlar bulunuyor?!cid_D7A84FBF-D86D-4D1D-8C8E-D9EFE269DC06

“Medikal teknolojiler kaliteli hizmet anlayışımızın önemli bir parçası. Yenilikçi, vizyon sahibi, çağdaş ve güvenirliği kanıtlanmış firmalarla çalışmaya özen gösteriyoruz. Tıbbi görüntüleme ve bilgi teknolojileri, tıbbi tanı, hasta izleme sistemleri, performans geliştirme ve performans çözümleri hizmetlerindeki dünya genelinde hastalarımıza daha iyi bakım sağlamak için alanında kendini kanıtlamış medikal teknoloji hizmeti liderleriyle işbirliği yaparak sürdürülebilir sağlık sistemlerine geçişi başarılı bir şekilde uyguluyoruz. Son yıllarda büyük gelişme gösteren medikal teknolojiler inanılmaz bir hızla değişiyor bu anlamda doktorlarımız tarafından oldukça başarılı ameliyatlar gerçekleştiriliyor. Bütün bunların yanında, sağlık hizmetlerinin daha uygun fiyatlarda sunulması, ülkemizin uluslararası sağlık sektöründeki yerini daha da sağlamlaştırıyor. Tüm bu gelişmeler devam ederken, sağlık sektörüne sürekli yeni çözümler sunmak için çalışan, dünya çapında tanınan üreticiler ile ortaklıklarımız ve uzun yıllara dayanan tecrübemiz ile son teknoloji ürünleri hastalarımızın hizmetine sunuyoruz. Gücümüz, sağlık sektöründeki en son yenilikleri takip etmeye ve en uygun şekilde hastalarımıza sunmaya dayanıyor.”

Gelişim Üniversitesi ile yaptığınız işbirliği ile üniversite hastanesi olma yolunda önemli adımlar atıyorsunuz. Bu konu ile ilgili ayrıntıları öğrenebilir miyiz?

“Kurumumuzun büyümesi açısından önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Sağlık ve eğitim alanındaki tecrübelerimizi paylaşmak, eğitim-öğretim, araştırma ve uygulama için ihtiyaç duyulan tüm şartları sağlayarak, eğitim desteği vermek ve eğitime katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece Gelişim Üniversitesi değil, Esenyurt Üniversitesi ile de iş birliklerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor.”

Sağlık turizmi son yıllarda ülkemizin ve dünyanın gündeminde. Sizin sağlık turizmi alanındaki çalışmalarınız ve beklentileriniz nelerdir?

“Türkiye’de sağlık sektöründe, son 9 yılda büyük atılımlar gerçekleştirildi ve her yıl ortalama 100 bin sağlık turistinin geldiği tahmin ediliyor. Türkiye, kaliteli sağlık hizmetini ekonomik koşullarda sunabilmesi nedeniyle dünya ülkeleri arasında tercih edilir hale geldi. Dünya ülkeleri artık Türkiye’yi medikal turizm merkezi olarak tanımaya başladı. Sahip olduğumuz medikal ve termal turizm kaynaklarını, spa ve wellness imkânlarını beş yıldızlı otellerle birleştirerek, sağlık turistine kaliteli ve ucuz turizm paketleri sunuyoruz. Esencan Hastanesi olarak tabi ki sağlık turizmi gündemimizde yer alıyor. Yeni projelerimizden birisi İstanbul dışında bir sağlık oteli kurmak. Proje ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Projemiz gerçekleştiğinde ülkemizin sağlık turizmine ciddi katkılarda bulunmayı hedefliyoruz.”

#EsencanHastanesi #Esencan #Hastane #SağlıklaÇalışıyor #Sağlık #MedikalTeknolojiler #Medikal #Teknoloji #Manset

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here