Ester Yapılı İlk Steroid Lotemax (Loteprednol Etabonat) Artık Geri Ödemede

Geniş endikasyon olanağı sağlayan ve ester yapısına sahip tek steroid olan LOTEMAX, 12.04.2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere SGK’nın Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesinde (Ek-2/D) yayınlanarak geri ödemeye girmiştir.

Hekimler tarafından gözün ön segmentinin tüm enflamatuar durumlarında tercih edilen, yüksek etkinlik ve düşük yan profiline sahip Lotemax’ı hastalar, SGK geri ödemesiyle kullanabilecek. 1990 yılında sentezlenen LOTEMAX®, 40’tan fazla ülkede ve 13 yıldan uzun süredir enflamasyon tedavisinde güvenle kullanılmaktadır.

Lotemax retrometabolik ilaç tasarımı yöntemiyle sentezlendiği için etkinliğini sadece uygulama bölgesinde gösterir ve etkisini gösterdikten hemen sonra tek adımda inaktif metabolitine dönüşür, hümör aközde birikme yapmaz ve sistemik dolaşıma geçmez. Lotemax geleneksel kortikosteroidlerin aksine trabeküla ve lens üzerindeki minimal etkisi sayesinde katarakt oluşumu ve Göz İçi Basıncı artışı riskini minimize eder.

Lotemax; alerjik konjonktivit, yüzeysel noktalı keratit, ameliyat sonrası enflamasyon, dev papiller konjonktivit, enfektif konjonktivit, akut anterior üveit gibi kornea, konjonktiva ve gözün ön segmentinin tüm enflamatuar rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here