Evolucare’dan Sağlık Sektörüne Operasyonel Çözümler


Firdma, kamu, üniversite, özel hastane ve sağlık kuruluşlarının, klinik süreçlerinin rantabilite, izlenebilirlik ve performans artırımına yönelik çözümler sunuyor.

 Çeyrek asırdır sağlık sektörüne bilişim alanında çözüm üreten Evolucare, ameliyathane, anestezi ve yoğun bakım yazılım çözümleriyle Türk sağlık sektörüne de hizmet sunuyor. Evolucare’in yazılım çözümleri, sağlık personeli, sağlık yöneticisi ve en önemlisi hastalara önemli avantajlar sunuyor. Konuyla ilgili olarak Evolucare’dan Dilara Duman sorularımızı yanıtladı.

Öncelikle Evolucare hakkında bilgi verir misiniz? Bununla birlikte Türkiye pazarına sunduğunuz çözümlerden bahseder misiniz?

Çeyrek asırdır Fransa merkezli Evolucare klinik yazılım teknolojileri dünya genelinde 2000’e yakın gruba referansıyla hizmet vermektedir. Özellikle Ar-Ge çalışmalarını Avrupa’nın önde gelen hastane ve uzman doktorlarıyla yaptığı ortak çalışmalarla geliştiren firma: Ameliyathane, anestezi ve yoğun bakım yazılım çözülümleriyle Türkiye’de de hizmet vermektedir. Kamu, üniversite, özel hastane ve sağlık kuruluşlarının, klinik süreçlerinin rantabilite, izlenebilirlik ve performans artırımına yönelik çözümlerini sunmaktadır.

Evolucare ne tür çözümler sunuyor?

Sağlık sektörünün bilişim alanında hizmet vermekteyiz. Sağlık sektöründe kritik bakım sürecinde yer alan ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerine yönelik geliştirdiğimiz klinik ve yönetimsel yazılım çözümlerimizle hem sağlık personeline, hem yöneticilere, en önemlisi de hasta bakımına yönelik ciddi artılar sunmaktayız.  Türkiye’de üç ürün üzerinde ağırlıklı olarak faaliyet göstermekteyiz. Bunlar ECS Qbloc (ameliyathane yönetimi ve organizasyonu çözümü), ECS Opesim (anestezi süreçlerinin entegre yönetimi), ECS Reassist (yoğun bakım ve reanimasyon ünitelerinin entegre yönetimi).

Yazılım çözümlerinin sunduğu avantajlar hakkında bilgi verir misiniz?

Bu yazılımlar, hasta bakım kalitesi ve iş veriminde artış gibi sağlık kuruluşları için ölçülebilir sonuçların ortaya çıkmasında katkı sağlıyor. Bu yazılım çözülümlerinin en önemli özelliği hastane ortamını kağıttan arındırması ve her türlü organizasyonu dijital bir ortamda sunmasıdır. Bu şekilde sağlık sektöründe verimliliği arttırabilir, maliyeti düşürebilir ve müşteri hizmetlerini iyileştirebilirsiniz. Hastanede dijital veri kaydı sayesinde her türlü bilgiye anında ulaşım sağlar. Ameliyathane ya da yoğun bakım gibi insan sağlığını direk etkileyen, dinamik çalışma ortamlarında yapılan her türlü işlem ve oluşan komplikasyonların kayıtta tutulması, hasta güvenliği ve hizmeti için kalite göstergesidir. Bizler sunmuş olduğumuz yazılım çözümleriyle çalışanların konforunu arttırıyoruz.

Bu sağlık çözümlerinin getirdiği diğer faydalar ise ilaç hatalarının önlenmesi ve kişi bazlı hatalarda azaltım. Hastaya bağlanan cihazlarda verilerin kayıt altında tutulması ve anlık kayıtlara ulaşım. Ekipler arası etkin iletişim kurulması, mortalite ve morbidite oranında azalma. Karar destek sistemi ile iş akışını, hasta bakımı ve organizasyon yönetimini sağlama. Verilere aynı anda ulaşım sayesinde izlenebilirliği eş zamanlı olarak sağlama. Hangi odada hangi hastanın olduğu ve yapılan işlemlerin görülebilirliği. Bu da doğru planlamayı beraberinde getiriyor. Yoğun bakım ve ameliyathanede planlama ve organizasyonu sağlayarak iş akışlarının standardize, sonuçlarının ölçülebilmesi ve bu şekilde maliyetlerinin azaltılmasını sağlar.

Hedef kitleniz nerelerden oluşmaktadır?

Çözümlerimiz ameliyathane ve yoğun bakımda kullanılıyor. Evolucare’in Türkiye pazarında; kamu hastaneleri, üniversite ve araştırma hastaneleri, özel hastane ve klinikler gibi sağlık kuruluşlarında faaliyet göstermektedir. 2012 yılımda faaliyet göstermeye başladı. Klinik teknolojileri alanında ilerlemeyi ve Türkiye’de referans kuruluş olmayı hedefliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here