EXPOMED, 44 Ülkeden 1200’ü Aşkın Firmaya Ev Sahipliği Yaptı

Türkiye ve Avrasya’nın en büyük medikal fuarı olarak bilinen EXPOMED, 24-27 Mart 2016 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 33 bine yakın sektör profesyonelini bir araya getirerek büyük bir başarıya imza attı

Medikal cihaz, ekipman ve teknolojilerin sergilendiği, medikal trendlerin ve bilimsel etkinliklerin takip edildiği Türkiye ve Avrasya’nın en büyük fuarı Expomed, 24-27 Mart 2016 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi‘nde 23. kez sağlık sektörünün karar vericilerini bir araya getirdi.

Expomed 2016’da büyük başarı…

Açılışını T.C. Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun gerçekleştirdiği fuar, yurtiçinde olduğu kadar yurtdışından gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. 87 ülkeden 33 bine ulaşan ziyaretçi sayısı, 44 ülkeden 1200’ün üzerinde firma ve firma temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen fuarın en yoğun standı ise Korelilere ve Almanlara aitti. 5 bine yakın yabancı ziyaretçi sayısıyla da büyük bir başarıya imza atan Expomed’e Kuzey Afrika, Balkanlar, Türki Cumhuriyetlerin yanı sıra Libya, Tunus, Fas ve Cezayir’den yoğun katılım oldu.

İran Expomed’e damga vurdu…

Öte yandan son dönemde İran ile ticari ilişkilerin canlanmasının bir sonucu olarak medikal sağlık sektörü de hareketlendi. Bu hareketliliğin farkındalığıyla fuara katılan 300’den fazla İran sağlık devleri, Expomed’e damga vurdu. İranlı hastane sahipleri, laboratuvar merkezleri ve sektörün önemli temsilcilerinin yanı sıra VIP konukların katılımıyla gerçekleşen fuarda İranlı sektör profesyonelleri, çok sayıda iş ortaklığına imza attı.

#EXPOMED #TÜYAP  #TÜYAPFuarveKongreMerkezi #medikalfuarı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here