FDI Dünya Dişhekimliği Kongresi’nin 101.’cisi ilk kez İstanbul’da


Expert Protection, Sensitive Expert, White Now, Signal Kids ve Signal Professional gibi markalarıyla ağız ve diş sağlığında öncü olan Signal, Dünya Dişhekimleri ile bir araya geliyor. 

Signal, 28-31 Ağustos 2013 tarihlerinde İstanbul’daki FDI 101. Dünya Dişhekimliği Kongresi içerisinde yer alacak “Expodental 2013 Fuarı”  kapsamında 4 gün boyunca, katılımcılar ile buluşacak. Fuar içerisinde yer  alacak Signal standında , katılımcılar Signal’in Ar-Ge çalışmalarını, uyguladığı son teknolojileri ve ağız sağlığına getirdiği innovasyonları  keşfetme şansını bulacaklar.

Dünya Dişhekimleri Birliği (FDI), küresel ölçekte ağız sağlığını ölçülebilir şekilde artırma hedefiyle, Unilever’in Ağız Bakım grubuyla birlikte 2005 yılında benzersiz bir ortaklık oluşturdu. Şu anda 30’un üzerinde ülkede faal durumda olan bu ortaklık, FDI’ın tek ve en büyük toplum sağlığı programı olarak “Live. Learn.Laugh” ismi ile yürütülmektedir. Bu program, dünya çapında toplum ve dişhekimliği mesleği açısından en göze çarpan ağız sağlığını geliştirme çalışmasıdır.

Türkiye’de ise her 3 kişiden 1’i dişlerini günde 1 kez bile fırçalamıyor. Bunun  sonucu olarak da, DMF endeksi yani ağızdaki çürük, eksik ve dolgulu diş oranı Türkiye’de 5.2 iken, Avrupa’da bu oran sadece 1.4 -1.6 arasındadır.

Bu yüzden Signal, Dünya Diş Hekimleri Birliği (FDI) ve Türk Diş Hekimleri Birliği ile “Live.Learn.Laugh” programın Türkiye bacağı olan “Ağzına Sağlık Türkiye” projesinin yanı sıra lokal bir proje olarak “Sağlığı Geliştiren Okullar” projesini yürütmektedir.

Bu iki proje ile, Türkiye’deki ağız sağlığı profilinin saptanmasını ve ağız sağlığının genel sağlığa olan etkilerini ortaya koyarak toplumsal bilincin yükseltilmesini hedeflenmektedir. Signal, FDI ortaklığıyla dünyada yürüttüğü bu projeleri ve Türk Dişhekimleri ile birlikte olan işbirliklerini bu fuarda gururla paylaşacak.

Dünya Diş Hekimleri Birliği (FDI) hakkında: FDI Dünya Diş Hekimleri Birliği, diş hekimliğinin dünya ölçeğindeki yetkili ve bağımsız sesidir. Federasyon, dünyanın 135’i aşkın ülkesindeki 190’dan fazla üye birliği ile uluslararası alanda bir milyonu aşkın diş hekimini temsil etmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here