Fitbit’ten genel sağlığınızı desteklemek amacıyla tasarlanan son moda Fitness and Wellness bilekliği: Luxe

Stres Yönetimi Skoru artık tüm Fitbit bileklikler ve akıllı saatlerinde kullanılabiliyor ve dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcı ilgili özelliklere erişebiliyor. [1]

 

Fitbit’in en seçkin bilekliği, takı markası gorjana ile yapılan iş birliği kapsamında birçok farklı seçeneğiyle estetik, rahat ve çok amaçlı bir tasarım sunuyor.
 

Fitbit tarafından tanıtılan yeni ve son moda fitness ve wellbeing (zindelikve esenlik) bilekliği Fitbit Luxe™, daha bütüncül bir yaklaşım sunmak amacıyla tasarlandı. Luxe, otomatik aktivite, uyku takibi ve stres yönetim araçları gibi birçok özelliği sade ve şık bileklik tasarımıyla birleştirerek bugünün dünyasında kullanıcıların sağlıklı ve zinde kalabilmeleri için ihtiyaç duyabilecekleri motivasyonu ve desteği sunuyor. Luxe bileklik ayrıca artan stres veya yorgunluktan kaynaklanabilecek değişimlerin tespit edilmesini sağlamak üzere Fitbit uygulamasındaki Sağlık Ölçümleri panosu aracılığıyla sağlık durumu hakkında kullanıcılara bilgi veriyor.[2] Bunun yanı sıra, Luxe ile birlikte daha fazla destek, motivasyon ve daha derin veri analizi[3] sunan altı aylık Fitbit Premium üyeliği sunuluyor. Luxe, renkli bir dokunmatik ekrana ve her durum için çok yönlü ve gece-gündüz kullanım için rahat olan beş güne varan pil ömrüne[4] sahip güzel ve şık bir bileklik.  

 

Fitbit kurucu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü James Park, ürünle ilgili olarak şunları söylüyor: “Geçtiğimiz yıl, bir yandan COVID-19 semptomları gösterip göstermediğimizi takip ederken, diğer yandan günümüz dünyasının devam eden stres ve kaygısını yönetmeye çalıştık ve bu şekilde sağlığımız hakkında farklı biçimlerde düşünmek durumunda kaldık. Olumlu değişiklikler görmeye başlasak bile, bütünsel sağlığımızı kontrol etmek hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bu nedenle, zihinsel olarak iyi ve fiziksel olarak aktif kalmamıza destek olacak yenilikçi araçlar ve bilgiler sunma konusundaki çalışmalarımızı iki kat yoğunlaştırdık. Luxe ürünümüzde büyük teknolojik ilerlemeler kaydettik. Gelişmiş özelliklere, daha küçük, daha ince ve zarif görünüme sahip bir bileklik tasarladık ve bu saydığım özelliklerinden bazıları, daha önce yalnızca akıllı saat modellerimizde mevcuttu. Luxe akıllı bileklik ile birlikte bu araçlara dünyanın her yerinden daha da fazla kullanıcımızın erişebilmesini sağladık.”

 

Sağlığınız için stresin farkında olun ve stresi yönetin 

Luxe ile Fitbit, yenilikçi stres yönetimi araçlarını ilk kez bir bileklik ürünüyle buluşturuyor. Böylece Fitbit, kullanıcılarını hayatta karşılaşabilecekleri her şeye karşı hazırlıklı olmaları konusunda destekliyor. Pandemi öncesi dönemde yapılan araştırmalarda dünyada her üç kişiden en az biri, önemli düzeyde kaygı veya stres yaşadığını belirtiyordu. Pandemi başladıktan sonrasındaki dönemde yapılan benzer bir araştırmada ise stresin fiziksel ve zihinsel etkilerini yaşama oranının yüzde 50’ye yükseldiğini gösterdi. Luxe ve tüm kalp atış hızı özellikli cihazlarda artık mevcut olan Fitbit Stres Yönetim Puanı sayesinde  aktivite seviyelerinize, uykunuza ve kalp atış hızınıza bağlı olarak vücudunuzun stresle başa çıkma kapasitesi günlük olarak değerlendiriliyor.

 

Fitbit Premium, aktivitelerin vücuda olan etkisini ölçmek üzere egzersiz dengesine ilişkin bilgileri içeren Stres Yönetim Puanı’nın detaylı bir dökümünü sunuyor.[5] Premium üyeleri, stres yönetimine yönelik bir dizi egzersiz ve mindfulness seansına erişebiliyor.[6] 30’un üzerinde seansla mindfulness’ı daha erişilebilir kılmak amacıyla özel bir koleksiyon halinde hazırlanan ve Premium üyeler için özel olarak derlenen Deepak Chopra’nın Mindful Metodu da bu seanslar arasında yer alıyor. Fitbit, Mindful Metot için, birçok gerçek yaşam durumuna bilinçli farkındalığın gücünü getirmeye odaklanan dört yeni oturum tanıtıldı

 

The Chopra Foundation ve Chopra Global’in kurucusu, Bütüncül Tıp Öncüsü Dr. Deepak Chopra, konuyla ilgili şunları söyledi: “Fitbit’in de ortaya koyduğu mindfulness ve wellbeing’in sağlığın bütünü için önemli bir unsur olduğu ve duygusal esenliğin daha iyi yönetilmesiyle birlikte daha iyi bir uyku düzeni, daha iyi bir ruh hali ve daha anlamlı kişisel ilişkiler gibi genel sağlık üzerinde olumlu ve kalıcı bir etki yaratılabileceği yönündeki görüşe katılıyorum. Örneğin, meditasyon seanslarından sonra kalp atış hızımın düzenli olarak düştüğünü fark ediyorum. Ayrıca zaman içinde kalp atış değişkenlik eğilimlerimde de iyileşme söz konusu oldu. Mindful Metot, nasıl başlayacağınızı öğreniyor olsanız ya da mindfulness pratiğinizi bir sonraki seviyeye taşımakla ilgileniyor olsanız dahi, düzenli mindfulness pratiğini kolay ve erişilebilir kılan bir yöntem.” 

 

 

Zinde kalmak için her zaman yüksek motivasyon

Fiziksel aktivite her ne kadar genel sağlığın önemli bir bileşeni olsa da COVID-19 birçoğumuzun egzersiz rutinlerini değiştirdi. Fitbit, nerede ve nasıl egzersiz yapılırsa yapılsın, kullanıcılarının Luxe ile fiziksel olarak aktif kalması için onlara daha da fazla alternatif sunuyor. Fitbit’in sağlık, wellness ve fitness araçlarının çoğuna güç veren 7/24 kalp atış hızı takibi ile yakılan kalori miktarının daha iyi ölçülmesi için günlük kalp atış hızı gerçek zamanlı olarak takip edilebiliyor. Ayrıca golf, pilates, spinning veya tenis gibi bilek kullanımı üzerinde 20 farklı egzersiz modu arasında seçim yapılabiliyor. Dışarıda koşmayı, bisiklete binmeyi veya yürüyüş yapmayı tercih edenler için, gerçek zamanlı hız ve mesafeyi görmek için telefona bağlı GPS ile egzersiz modları kullanılabiliyor. 

 

Her kalp atış hızı bölgesinde harcanan zamanı ölçen kişiselleştirilmiş bir aktivite takip standardı sunan Active Zone Minutes özelliğiyle kullanıcılar egzersiz yaparken hangi noktada yavaşlayıp hangi noktada hızlanacaklarını belirleyebiliyor. Bu sayede kullanıcılar, normal ve yoğun faaliyetlerini takip ederek, sağlık için tavsiye edilen haftada 150 dakika aktif hız bölgesi hedefine ulaşabiliyor.[7] Hedeflere ulaşmaya yönelik motivasyon sağlayan Hareket Hatırlatmaları, kullanıcıların aktif kalmasına ve hareketsiz kalma sürelerinin azalmasına yardımcı olurken, Premium kullanıcıları, bu kapsamda özel aktivite oyunlarına erişebiliyor.[8] 

 

Günlük rutininiz boyunca bağlantıda kalın 

Sağlık ve fitness özelliklerinin yanında Luxe, beş gün süren pil ömrüyle kullanıcıların günü yönetebilmesi için alarm, kronometre ve zamanlayıcı gibi akıllı özelliklerle tüm yaşam tarzlarına sorunsuz bir şekilde uyum sağlıyor.[9] Kullanıcılar, çağrı, mesaj ve akıllı telefon bildirim özelliğiyle bağlantıda ve güncel kalabiliyor[10] ve bu özellikleri kişiselleştirebiliyor. Bu kişiselleştirmeler arasında yatma saati hatırlatıcı veya odaklanma gerektiren işler için “rahatsız etme” ayarı bulunuyor. Luxe bilekliğin Android ve iOS telefonlara sağladığı mükemmel uyum[11] ve Google Fast Pair özelliği, bağlanabilirlik sorununu dert etmeden hareket etmeyi sağlıyor. 

 

 

Bileğe oturan zarif giyilebilir bir cihaz 

Günlük sağlıklı yaşam rutinini desteklemenin ötesinde, Luxe bilekliğin çığır açan tasarımı, geleneksel mücevher yapım tekniklerinin modern versiyonlarından ilham alan takı görünümüyle bileğe oturan, insan vücudundan esinlenen hafif kıvrımlı bir forma sahip. Fitbit, Luxe bilekliğin paslanmaz çelik kasasında, el yapımı mücevherlerden beklenen sıcaklığa sahip, yüksek parlaklıkta son dokunuşu elde etmek amacıyla metal enjeksiyon kalıplama adı verilen yenilikçi bir tasarım süreci kullandı. Bu süreç, gelişmiş sensör teknolojisini uygulanabilir kılan inceliği sağlarken, Luxe bilekliğin paslanmaz çelik kasasında el yapımı takılar kadar parlak bir görünüm ortaya koyuyor. Tüm bunların bir sonucu olarak, 7 gün 24 saat süren bir kullanım ve farklı kalınlıklarda ve renk tonlarıyla tasarlanan Luxe bilekliğini, Fitbit’in bugüne kadarki en son moda ve en konforlu cihazlarından biri haline getiriyor.

 

Konfor ve sadeliğin öne çıktığı Luxe bileklik, Fitbit’in bir dizi yeni ve canlı saat görünümü seçeneğine ve en ince dokunmatik ekrana sahip bilekliği olma özelliğini taşıyor. Luxe bilekliğin şık tasarımıyla birleşen sade ve sezgisel kaydırma ve dokunma özelliği, günlük istatistiklere, bildirimlere ve temel sağlık ve zindelik özelliklerine kolaylıkla erişilebilmesini sağlıyor. 

 

Fiyat, satış ve sanal deneme imkanı

Luxe bileklik Türkiye’de bu ilkbaharda (59,94 dolar değerinde) altı aylık Fitbit Premium ücretsiz deneme paketiyle birlikte 1.599 TL satış fiyatıyla satışa sunulacak.[12] 18 farklı dil seçeneğiyle 40’ın üzerinde ülkede milyonlarca kullanıcının tercih ettiği Premium özelliği, altı aylık deneme süresi bitiminde aylık 9,99 dolar veya yıllık 79,99 dolar üyelik bedelinden Luxe kullanıcılarına sunulacak. gorjana tarafından tasarlanan Fitbit Luxe Special Edition ise 2099 TL fiyatlabu bahar ayından itibaren Türkiye’de satışta olacak.[13]

 

 

 

 

 

[1]Stres Yönetim Puanı, Fitbit uygulamasında Charge 4, Inspire 2, Luxe, Sense, Versa 2 ve Versa 3 kullanıcıları için mevcuttur; herhangi bir çocuk modelinde kullanılamaz.
[2]Health Metrics kontrol panelinde gösterilen ölçümler bazı ülkelerde kullanımda değildir ve Premium abonelik gerektirebilir. Bu özellik, herhangi bir tıbbi durumu teşhis etme veya tedavi etme veya başka herhangi bir tıbbi amaç için tasarlanmamıştır. Kullanıcıların sağlıklarını yönetmelerine ve bilgilerini takip etmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
[3] Yalnızca yeni ve tekrar satın alan Premium kullanıcılar için. Geçerli ödeme yöntemi gereklidir. Abonelik ücreti ödemek istemiyorsanız ücretsiz deneme sona ermeden önce iptal edin. 
[4] Pil ömrü, kullanıma ve diğer faktörlere göre değişir.
[5] Fitbit Sense kullanıcıları için, yanıt verebilirlik metriği, EDA Scan uygulaması kullanılırken elektrodermal aktivitenizi de hesaba katar.
[6]  Premium içerik ve özellikler değişebilir. 
[7] Haftalık Aktif Zon Dakika sayısıyla ilgili hedef DSÖ ve AHA önerilerine dayanmaktadır.
[8] Premium içerik ve özellikler değişebilir. 
[9]  Pil ömrü, kullanıma ve diğer faktörlere göre değişir.
[10] Telefon yakındayken kullanılabilir.
[11]  Uyumlu cihazlar listesine www.fitbit.com/devices üzerinden ulaşabilirsiniz.
[12] Yalnızca yeni ve tekrar satın alan Premium kullanıcılar için. Geçerli ödeme yöntemi gereklidir. Abonelik ücreti ödemek istemiyorsanız ücretsiz deneme sona ermeden önce iptal edin. 
[13]  Sadece Fitbit.com’da satılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here