Fresenius Medical Care Türkiye’nin Hedefi Yüksek

2011’de 12 milyon set üretimi ile 36 milyon Euro ciroya ulaşan Fresenius Medical Care Türkiye, kapasitesini 2015 yılına kadar 2015 yılına kadar üretim kapasitesini 24 milyona ve istihdamlarını da bin kişiye çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Başkan Yardımcısı Alp Özkan üretimlerinin yüzde 95’ini ihraç ettiklerini söyledi.

Türkiye’de 16 yıldır faaliyet gösteren, 2011 sonu itibarıyla 135,6 milyon Euro ciro yapan Fresenius Medical Care Türkiye, iki üretim tesisinin bulunduğu Antalya Serbest Bölge’de bir basın toplantısı düzenledi. Novamed Kan Seti Üretim Fabrikası ve Medikal Su Arıtma Sistemleri Üretim Tesisi’nde yapılan tanıtım gezisinde 1000’inci diyaliz için su arıtma sisteminin üretim töreni basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirdi. Toplantıda konuşma yapan Fresenius Medical Care Başkan Yardımcısı Alp Özkan, Novamed Kan Seti Üretim Tesisinin 2015 yılına kadar üretim kapasitesini 24 milyona ve istihdamlarını da bin kişiye çıkarmak hedeflediklerini belirtti.

 Kurulduğu günden itibaren her yıl üretimini ve istihdamını arttırarak Antalya Serbest Bölgesi’ndeki ticaret hacmine büyük katkıda bulunan Fresenius Medical Care Türkiye, 1000’inci diyaliz için su arıtma sisteminin üretim törenini basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirdi.

Yaptığı konuşmada, toplam 4 üretim hattı bulunan ve mevcut yıllık üretim kapasitesi 16 milyon Arter-Ven seti  olan üretim tesisinden bahseden Fresenius Medical Care Türkiye Başkan Yardımcı Alp Özkan, “2011 sonu itibariyle Novamed Kan Seti Üretim Tesisinde 12 milyon set üretilmiş olup cirosunu 36,4 milyon Euro’ya taşımıştır. Kan seti üretiminin yüzde 95’ini Avrupa’ya ihraç etmektedir” dedi. Özkan ayrıca “Türkiye ucuz olduğu gerekçesiyle kan setini Çin’den alıyor. Çin ise kendi ürettiğini kullanmıyor” şeklinde konuştu.

Sözlerine Fresenius Medical Care Türkiye olarak oluşturdukları istihdam konusuna değinerek devam eden Özkan, “Bugün itibarı ile toplam 580 çalışanı bulunan fabrikamız haftanın altı günü 24 saat çalışmaktadır. 2011 yılında yapımı tamamlanan yeni üretim tesisi ile birlikte önümüzdeki üç yıl içerisinde üretim kapasitesini 24 milyona ve istihdamını 1.000 kişiye çıkarmak hedeflemekteyiz.” dedi.

Fresenius Medical Care Türkiye Başkan Yardımcı Alp Özkan’ın konuşmasının ardından yapılan Novamed Kan Seti Üretim Fabrikası ve Medikal Su Arıtma Sistemleri Üretim Tesisi gezisinde, 1000. diyaliz için su sistemi üretimi töreni gerçekleştirilirken, üretim biçimi ve tesislerin işleyişi hakkında bilgi verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here