Fujifilm , D-EVO ve Synapse Sistemini Tanıttı


Fujifilm, D-EVO ve
Synapse sisteminin avantajlarını sektörle paylaşmaya devam ediyor.

Geliştirdiği teknolojiler ve Ar-Ge yatırımları ile “Medikal Sistemler”deki ürün çeşitliliğini her geçen gün artıran Fujifilm, 10-13 Ocak tarihleri arasında CNR Expo’da düzenlenen İstanbul Health Expo Fuarı’na katıldı. Fujifilm, Medikal Ürün, Hastane Donanımları, Sağlık Bilişim ve Teknolojileri, Laboratuar Sistemleri, Evde Bakım Ürünleri ve Sağlık Turizmi alanında düzenlenen fuarda D-EVO ve Synapse sistemlerinin avantajlarını sektörle paylaşmaya devam etti.

Flat panel dedektör sistemleri içinde en küçük ölçüye sahip olan FDR D-EVO C24i Flat Panel Dedektör birçok kolaylığı da beraberinde getiriyor. Tüm X-Ray sistemleriyle uyumlu olması, sadece 1,9 kg ağırlığı, yüksek DQE değeri, Fujifilm’e özel ISS teknolojisi bunlardan bazıları. Düşük radyasyon dozu, kablolu ve kablosuz kullanım opsiyonlarının yanı sıra yaklaşık bir saniye gibi kısa bir sürede sağladığı hızlı ön izleme de, FDR D-EVO C24i Flat Panel Dedektör’ün en önemli özellikleri olarak öne çıkıyor. Dijital radyolojide yeni bir dönem başlatan FDR  D-EVO C24i, yeni doğan ve çocuklar için kullanım uygunluğu ile de dikkat çekiyor. Kablosuz kullanılabilme özelliği sayesinde kuvöz içine de yerleştirilebiliyor.

Synapse Sistem

Fujifilm’in İstanbul Health Expo Fuarı’nda paylaştığı diğer teknolojisi, medikal görüntü yönetim yazılımı Synapse ise, görüntü arşivleme ve iletişim sistemi yazılımı ile hastaların ve doktorların işini kolaylaştırıyor. Bu sistem sayesinde doktorlar, herhangi bir hastanın demografik veya görüntü bilgilerine istedikleri yerden internet üzerinden ulaşabildiği gibi radyoloji bölümlerinin iş akışı da dünya standartlarına yükseliyor.

Yıllık tetkik sayısı birkaç bin olan sağlık kuruluşlarından birkaç milyon tetkik yapan kurumlara kadar kurulumu yapılabilen Synapse sistemi ile sağlık kuruluşları ölçeklenebilir yazılım avantajı ile giderek büyüyen bir veri tabanına sahip oluyor. Her büyüklükteki iş akışına göre ayarlanabilir esnek yapısıyla radyoloji bölümlerinin ihtiyaçlarına göre kolayca ayarlanabilen Synapse, mevcut standartlara uygun ürünlerle de kolay entegrasyon sağlıyor.

Synapse, web tabanlı mimarisi sayesinde dünya üzerindeki herhangi bir bilgisayardan radyoloji görüntülerine ulaşılmasına imkan sağlıyor. Bu sayede, radyoloji bölümünün iş yükü azaldığı gibi verimliliği de artıyor. Görüntülerin yüksek kalitedeki kullanımı ile tanıyı destekleyen Synapse, bu özellikleri sayesinde radyoloji görüntüleme hizmetlerinin yönetiminde devrim olarak adlandırılıyor.

Fujifilm’in Medikal Sistemler alanında bir çok yeniliğe imza attığını ve gerek hasta, gerekse uzmanların yeni teknolojiler sayesinde daha hızlı teşhis ve tedavi sürecine geçebildiğini belirten Fujifilm Medikal Sistemler Grup Müdürü Hakan Bulut, “Görüntüleme alanında öncü firma geleneğimiz devam ediyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here