Fujifilm, endoskopi süitleri için sistem entegrasyon platformunu piyasaya sürüyor

0
193

Şirket, Endoskopi Paketlerinde bakım sunumunu ilerletmek için Ameliyathane Entegrasyon yeteneklerine ağırlık veriyor.

Tanılama ve kurumsal görüntüleme ve entegrasyon çözümlerinin lider sağlayıcısı FUJIFILM Medical Systems U.S.A., Inc., endoskopi süitlerinde görüntü ve veri entegrasyonunu geliştirmek için özel olarak tasarlanmış endüstrinin ilk Sistem Entegrasyon platformunu piyasaya sürdü. Özel olarak tasarlanmış donanım ve yazılım konfigürasyonları aracılığıyla bu ölçeklenebilir çözüm, GI doktorlarının gelişmiş prosedürleri gerçekleştirirken ihtiyaç duyduğu çoklu video ve görüntü yönlendirme ve görüntüleme yeteneklerini sağlıyor.

FACHE, MPH, FUJIFILM Medical Sistem Entegrasyonu Genel Müdürü Endoskopi Global Başkan Yardımcısı Devon Bream, “Endoskopik görüntülemede yenilikçiler olarak, endoskopistlerin intraoperatif ve terapötik prosedürleri gerçekleştirirken daha fazla video kaynağına ve daha gelişmiş görüntü yönlendirme ve görüntülemeye ihtiyaç duyduğunu anlıyoruz” diyor. Systems USA, Inc. “Entegrasyon platformumuz, ameliyathanede bu düzeyde görüntü yönlendirme ve görüntüleme karmaşıklığı için tasarlandı. Endoskopi uzmanlarının, endoskopi süitlerinde lider entegrasyon yeteneklerimizden yararlanmanın büyük fayda sağlayacağını fark ettik ve bu çözümü sunmaktan heyecan duyuyoruz,” dedi.

Fujifilm’in Sistem Entegrasyon platformu, endoskopi süitleri için çeşitli farklılaştırılmış avantajlar sunuyor:

  • Dört Kanallı Kayıt – Doktorlar, yerleşik görüntü yakalama ile dört adede kadar ayrı kaynak kaydedebiliyor ve duvara monte geniş düz panel ekranlarda çoklu görüntü görüntülemeye olanak tanınıyor. Bu, doktorların çeşitli kaynaklardan (endoskopik ultrason, endoskopi, floroskopi, hastanın hayati bilgileri, MR/CT, oda içi kamera, vb.) ilgili görüntüleme ve verileri tek bir merkezi yerde görmelerini sağlıyor.
  • Telekonferans/Yayın – Sağlık ekipleri, ağa bağlı herhangi bir hedefe canlı endoskopik içerik yayınlayabiliyor ve Fujifilm’in entegre telekonferans teknolojisi ile önemli paydaşlar ve kaynaklarla iletişim kurabiliyor. Bu teknolojinin önemli bir avantajı, sağlık ekiplerinin yanlarında odada sanal klinik desteğe sahip olabilmesi.
  • Birlikte Çalışabilirlik ve Görüntü Geri Çağırma – Fujifilm’in Akıllı Başlatma işlevi, endoskopi prosedürleri için planlama esnasında ve boyunca resim arşivleme ve iletişim sistemi (PACS) görüntülerinin (yani MR, CT) sorunsuz entegrasyonunu ve oda içinde yönlendirilmesini sağlıyor. Görüntüler, bir sağlık sisteminin endo-yazma yazılımına entegre edilebiliyor, böylece sistemin elektronik tıbbi kayıt sistemi aracılığıyla erişilebilir ve hastanın bakım yolculuğuna dahil olan tüm doktorlar için kolaylaştırılmış bir erişim sağlıyor.
  • Eğitim – Oda içi kameralar, bakım ekiplerinin gerçek zamanlı karşılaştırma için prosedürel video ile birlikte görüntüleri yan yana görüntülemesini sağlıyor. Bu, canlı prosedürlerin ve kursların eğitim ve öğretim amaçları için kaydedilmesini ve gözden geçirilmesini sağlıyor- aksi takdirde takip edilmesi çok külfetli olan bir süreç.

Platform yakın zamanda Brigham ve Kadın Hastanesinde kuruldu ve şu anda doktorlar tarafından Fujifilm’in bu yılın başlarında satın alınan ve kurulan endoskopik görüntüleme portföyünün geri kalanı tarafından kullanılıyor.

Brigham ve Kadın Hastanesi Endoskopi Sorumlusu Dr. Chris Thompson, “Endoskopi paketimizde Fujifilm Sistem Entegrasyon platformunun bulunması, artık kabloları çıkarmamız, sistem girişlerini değiştirmemiz ve görüntülerin yönlendirilmemesi veya doğru monitörlerde gösterilmemesi konusunda endişelenmemiz gerekmediğinden prosedür sürelerimizi önemli ölçüde azalttı,” ve ekledi, “İlgili tüm hasta görüntüleme ve verilerinin sorunsuz bir şekilde entegrasyonuna sahibiz ve kazanılan zaman, hastaların anestezi altında daha az zaman harcaması anlamına geliyor ve bu da bakım sunumumuzu iyileştirmemize yardımcı oluyor,” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here