Fujifilm Endoskopi Teknolojisini Tanıttı


Fujifilm Görüntüleme Sistemleri, 19. Ulusal Cerrahi Kongresi’ne katılan 2 binin üzerindeki uzman tarafından büyük bir ilgiyle incelendi.

Antalya’da 16-20 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenen 19. Ulusal Cerrahi Kongresi, 2 binden fazla katılımcı ve 20’si yabancı 300’den fazla konuşmacıya ev sahipliği yaptı. Antalya Rixos Sungate Otel’de düzenlenen 19. Ulusal Cerrahi Kongresi’ne FULL HD endoskopi sistemleri ve endoskopi ultrasonografi ürünleriyle katılan Fujifilm, sergilediği CMOS kamera teknolojisinde kullanılan 600 serisi gastroskopi ve kolonoskopi cihazlarıyla büyük ilgi gördü. Her biri alanlarında başarılı çalışmalara imza atan uzmanlar, medikal sistemler alanında dünyanın önde gelen markalarından biri olan Fujifilm’in, yüksek teknolojiye sahip makinelerini ve sistemlerini yakından inceleme fırsatı buldular.

Ulusal Cerrahi Kongresi’nin ilk günü olan 16 Nisan’da Fujifilm ana sponsorluğunda gerçekleştirilen “Tanısal ve Girişimsel Endoskopi, ERCP ve Endosonografi Kursu” da kongre katılımcılarının büyük ilgisini çekti. Kurs; Dr. Ali Akyüz (İstanbul Tıp Fakültesi), Dr. Yılmaz Büyükuncu (İstanbul Tıp Fakültesi), Dr. Ömer Karahan (Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi), Dr. Hasan Bektaş (Samatya İstanbul EAH), Dr. İlker Sücüllü (İstanbul GATA), Dr. Erkan Oymacı (İzmir Bozyaka EAH), Dr. Gökhan Tolga Adaş (Bakırköy EAH) ve Dr. Asım Cingi (Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi) eğitmenliğinde, Dr. Kemal Dolay (Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi) direktörlüğünde gerçekleştirildi. Kursa katılan uzmanlar, gerçek hayvan organları üzerinde çalışma fırsatı buldu,  teorik ve uygulamalı  gastroskopi, kolonoskopi, ERCP ve endoskopik ultrasonografi işlemlerini gerçekleştirdi.Fujifilm’in endoskopi alanındaki tüm ürünlerini sergilendiği standı ise, kongre boyunca yoğun ilgi gördü.

CMOS Kamera Teknolojisi

Fujifilm, gelişmiş toplam çözümler ile birçok farklı tanı ve terapi amaçlı endoskopik ihtiyacı karşılamaktadır. Bu çözümlerden biri olan 600 serisi CMOS endoskop ve 4450HD sistemi, CMOS teknolojisi ile elde edilen endoskopide yeni ufuklar açarak fark oluşturuyor. 600 serisi CMOS endoskoplarda, daha kolay ve daha doğru tanı için net ve parlak endoskopik görüntüler sunmak amacıyla en yeni optik teknolojiler kullanılıyor. Ergonomik kavrama tasarımı sayesinde de sorunsuz ve rahatça taşınabiliyor. Tamamen dijital olan EPX-4450HD işlemcisi, en yeni dijital sinyal işlemesini kullanıyor. Bu sistem ayrıca, en yeni FICE görüntüleme özelliğinden faydalanacak şekilde geliştirilmiştir. Fujifilm‘in endoskopi sistemi; görüntü girişi, işleme ve paylaşımını destekleyen total bir çözüm olarak mükemmel performansı ile daha verimli endoskopilere katkıda bulunmaktadır.

Yeni geliştirilen kolu, ele rahatça oturarak bu yüksek performanslı endoskopu kolay kullanma imkanı sunuyor. Malzemeler, işleme ve parça seçiminin tamamı, daha fazla manevra imkanı için ağırlığı azaltacak şekilde gözden geçirilmiştir. Tasarım; temizlik ve dezenfeksiyon işleminde de pratiklik sağlıyor. G-5 kol ve 600 serisi endoskop, rutin tanı işlemlerinde ek bir rahatlık sunuyor.

Fujifilm’in son teknoloji ürünü 600 serisi CMOS endoskopların ayrıcalıklı özelliklerinden bazıları şöyle;

– Tamamen dijital EPX-4450HD işlemcisi ile gelişmiş gözlem ve tanı imkanı sunar.

– Yüksek megapikselli CMOS görüntü sensörü, yüksek çözünürlüklü görüntüler üretir.

– Megapiksel 60P (ilerlemeli 60 çerçeve) video, pürüzsüz ve net video imkanı sunar.

– CMOS teknolojisi ile yakından odaklanma, tanı için görüntü kalitesini iyileştirir.

– Bulanıklık engelleme fonksiyonu (Birden çok görüntüden en iyi sabit görüntüyü çıkartma.)

– Fotometrik modun otomatik kontrolü ile her zaman optik aydınlatmalı görüntüler elde etme.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here