Geleceğin e-Hali

 

Bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atan Girişimci Eczacılar Derneği (PGED),Geleceğin e-Hali – En Büyük Eczacılık Buluşmasının tarihlerini 23, 24, 25 Mart olarak açıkladı.

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği (PGED), 2004 yılında, eczacılık mesleğini danışman eczacılıkla bütünleştirmek, yeniçağa uygun geliştirmek ve farklı bir yön verebilmek amacıyla kuruldu.

Etkinlikte özellikle daha sağlıklı bir yaşam için tüm sağlık sektörü bileşenlerinin gelecekte üsteleneceği roller, sorumluluklar, koruyucu ve danışman eczacılık, ele alınacak.  İlaç, dermokozmetik, OTC ve kişisel bakım kategorilerinin yönetimi gibi konularla ilgili uygulamalı eğitimler gerçekleştirilecek.

Her günün sonunda en büyük salonda gerçekleştirilecek “İlaç Gibi Sohbetler” bölümünde ise akılcı ilaç kullanımı, tamamlayıcı ilaç desteklerinin eczanedeki önemi ve rolü, devletin ilaç politikalarına eczacının nasıl destek olabileceği, ilaç tüketiminin optimize edilmesi, sağlık sektörünün geleceği ve sağlıkta eczanenin yeri, bitkisel destekler gibi hayati konular tartışılacak. İlaç Gibi Sohbetler’de sektör firmalarından, kurumlarından ve kamu kuruluşlarından katılacak önemli konuklar gündem oluşturacak.

Gelecegin e-Hali Kongre Yürütme Kurulu Başkanı Ecz. Adile Özdağ, Eczacılar halk sağlığında koruyuculuk ve danışmanlık görevini üstlenmelerinin yanında, gelecekte ise ilaç harcamalarını azaltıp devletin bütçesine de katkıda bulunmak istemektedirler. Sağlıklı geleceğin yolu eczaneden geçecek iddiasında olan Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği (PGED), Geleceğin E Hali’nin bugüne kadar düzenlenen en büyük eczacılık buluşması olduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here