Geleceğin lider adayları, Roche’u ziyaret etti


Geleceğin lider adaylarını keşfederek yetiştirmeyi amaçlayan Young Guru Academy tarafından devlet okullarının en başarılı 6. sınıf öğrencileri arasından oluşturulan Yıldızlar Liderlik Okulu, Roche’u ziyaret etti. Öğrenciler, Roche çalışanlarıyla tanışarak, ‘sorumlu vatandaşlık’ ve ‘insan hakları’ gibi konularda bilgi aldı.

Roche çalışanlarının sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmek amacıyla kurduğu Roche Yaşam Takımı, değer oluşturan bir çalışmayı daha gerçekleştirdi. Yenilikçi ve sosyal sorumluluğa sahip liderleri keşfetmek ve yetiştirmek üzere kurulan Young Guru Academy’nin (YGA) çok başarılı öğrencilerden oluşturduğu Yıldızlar Liderlik Okulu, Yaşam Takımı’nın katkılarıyla Roche’u ziyaret etti.

YGA, 25 farklı ildeki devlet okullarının 6. sınıfında okuyan 94 öğrenciyi seçerek, ‘Yıldızlar Liderlik Okulu‘ oluşturdu. 5-9 Şubat tarihleri arasında Oku Düşün Paylaş Kampı’na katılan çocuklar, Roche merkez ofisini de ziyaret etti. Çocuklar, “sorumlu vatandaşlık” konusunda bilgilendirildi ve İnsan Hakları konusunda fikir tartışmasında bulundular. Ardından, ofis katlarını gezen çocuklar, Roche çalışanlarıyla tanışarak farklı pozisyonlarla ilgili bilgi alma şansı yakaladılar.

ROCHE YAŞAM TAKIMI

Roche Türkiye çalışanlarının gönüllü olarak kurduğu sosyal kulüplerden Yaşam Takımı; çeşitli nedenlerle desteğe ihtiyaç duyan çocuklar yararına farklı projeleri hayata geçiriyor. Son üç yılda İstanbul’un çeşitli hastanelerindeki yüzlerce çocuğa hediye ve oyuncak dağıtılarak yüzleri güldürüldü. Ayrıca Tokat, Mardin, Kahramanmaraş, Kastamonu, Gaziantep, Şanlıurfa, Amasya, Malatya ve İstanbul’daki bazı okulların ve öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için farklı etkinlikler gerçekleştirildi.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKTE DÜNYA LİDERİ

Roche; hastalar ve doktorlara tıbbi değer, kalite ve güvenlilik sunmak; çalışanlarına mükemmel bir çalışma ortamı ve kişisel gelişim imkanı sağlamak ve genel anlamda topluma olan sosyal sorumluluğunu yerine getirmek için çalışıyor. Şirket gerçekleştirdiği kapsamlı sosyal sorumluluk faaliyetleriyle toplum üzerinde sürdürülebilir bir etki oluşturmayı amaçlıyor.

İşte Roche, bu yaklaşımının en önemli göstergesi olarak, Türkiye’deki ilk ‘Kurumsal Sorumluluk Raporu’nu yayınladı.

Roche Türkiye bu raporla kurumsal yönetim anlayışı, sürdürülebilirlik hedefleri ve kurumsal sorumluluklarıyla ilgili 2011 yılı uygulamalarını ve hedeflerini şeffaf bir şekilde paydaşlarıyla paylaşmış oldu. Roche Türkiye’nin ilk raporu, dünya çapında kabul gören GRI (Global Reporting Initiative – Küresel Raporlama Girişimi) tarafından B+ seviyede derecelendirildi.

Diğer taraftan Roche, sürdürülebilirlik alanında en önemli uluslararası kriter olarak kabul edilen Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde, bu yıl 4. kez üst üste sağlık sektörünün süper lideri seçildi. Şirketin, sağlık sektöründeki öncülüğünü açıkça ortaya koyan bu başarı, Roche’un sorumlu iş uygulamaları ile uzun vadeli değer oluşturma stratejisinin global anlamda en yetkin kurumu tarafından onaylanması anlamına geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here