Geleceğin Pfizerliler’i Yeniden Captain Pharma’da Yarışıyor


Kariyer yolculuğuna ilaç sektöründe başlamak, profesyonel hayatı  yakından tanımak isteyenler için Pfizer Türkiye’nin online iş yönetim oyunu Captain Pharma başladı!
İş dünyasını merak eden, pazarlama, satış, üretim süreçleri nasıl yönetilir bir an önce öğrenmek isteyen öğrenciler için harika bir fırsat sunan gelecek-var web sitesindeki Captain Pharma’ya tüm üniversitelerden takımını kuran gençler davetli.

Bu sene Gelecek-Var platformu tablet ile uyumlu hale getirildi. Captain Pharma’da yarışmak isteyen gençler tablet bilgisayarlarından da platforma girebilecekler! Üç senedir aktif olan “Pfizer’de Gelecek Var” geçen sene 5 bin yeni kayıt almış, toplam aktif üye sayısını 30 bine çıkarmıştı. İlaç sektöründe öğrencilere geleceklerini şekillendirirken yol gösteren ilk ve tek platform olan “Pfizer’de Gelecek Var” ile Pfizer Türkiye, sektörüne öncülük ediyor.

İlaç sektörüne özel olarak geliştirilen ve gerçek bir iş yönetimi deneyimi sunan Pfizer Global inovasyon ödülüne sahip Captain Pharma online iş yönetim yarışmasına gençler en az 3, en fazla 6 kişilik takımlar halinde katılabiliyor. Mart ayı içerisinde başvuruları devam edecek olan Captain Pharma ile öğrenciler, Nisan ve Mayıs ayları boyunca online simülasyon platformunda rakipleriyle karşılaşacak ve en başarılı olan 15 takım 23 Mayıs’ta Pfizer İstanbul ofisinde yapılacak final turunda yarışacaklar.

Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Bahar Özen Şansal “Gençlere doktor ve eczacı olmadan da ilaç sektörünün bir parçası olabileceklerini, finanstan pazarlamaya üretimden satışa birçok departmanda kariyerlerine ilk adımı atabileceklerini söylemek isterim. Kariyer yolculuğuna çıkan gençlere, sektörünün lideri ‘Pfizer’de senin için gelecek var’ diyoruz ve onlara daha mezun olmadan Pfizer’deki iş yönetiminin nasıl olduğunu yaşama şansını sunuyoruz.

2013 yılında Pfizer Global inovasyon ödülüne sahip olduğumuz bu proje “okul-şirket” anlayışımızı birebir yansıtıyor. Pfizer yöneticileri-öğrenci buluşmaları, kariyer günleri katılımları, ders programlarında okutulan Pfizer vaka çalışmaları, şirketimize öğrenci ziyaretleri gibi üniversitelerde yaptığımız çok yönlü aktivitelerin yanı sıra online tarafta da önemli sayıda gence Captain Pharma sayesinde ulaşıyoruz. Captain Pharma ile ülkenin tüm üniversitelerinden gençler takımlarını kurarak, analitik düşünme, çoğul odaklılık, vizyon/stratejik düşünme, karar alma, takım çalışması yetkinliklerini test edebilirler” şeklinde konuşuyor.

Geçen Sene 150 Takımın Katıldığı Yarışmada Bu Sene Hedef 200 Takım

İlaç sektörünün dinamiklerini birebir yansıtacak şekilde özel olarak geliştirilen sanal bir dünyada üniversiteliler, kendi takımlarını kurarak üretim, birer pazarlama, satış ve finans kararları vererek stratejik hamleler yapacaklar. Pazar, rekabet ve ekonomik veriler gibi tüm dış dinamikleri göz önünde bulundurarak dizayn edilen sanal iş oyunu Captain Pharma’da rakip hareketleri de ekiplerin pazar paylarını ve satışlarını etkileyecek.

İki aşamalı olarak kurgulanan yarışmada kendi pazarında birinci olan takımlar 23 Mayıs’ta Pfizer Türkiye Genel Merkezi’nde düzenlenecek olan Captain Pharma final turunda yarışmaya hak kazanacak. Final turunun kazanan takım üyeleri Pfizer Türkiye’de Pfifty Pfifty olarak isimlendirilen part-time çalışma hakkı ve kariyerlerini değiştirecek fırsatlar elde edecek. Burada Pfizer yöneticileriyle bir araya gelecek finalistler sürpriz hediyeler de kazanacaklar. Üniversiteliler, Mart ayı boyunca takımlarını oluşturup yarışmaya katılabilecek.

Eğitim Programları İle Kişisel Gelişime Destek

Önde gelen işveren olma vizyonunu desteklemek ve en iyi yetenekleri çekmek amacıyla daha fazla gence ulaşmak isteyen Pfizer, www.gelecek-var.com’da geleceğini ilaç sektöründe şekillendirmek isteyen gençlere ihtiyaçları olan tüm bilgi ve uygulamaları sunuyor. Ziyaretçilerin Pfizer’in Ortaköy’deki merkez ofisinin simülasyonuyla karşılandığı platformda, siteye giriş yaptıktan sonra gençler, Pfizerliler’den Pfizer kültürünü, çalışma ortamını ilk ağızdan dinleyebiliyorlar. Medikal, Hukuk, Kurumsal İlişkiler, Finans ve Pazarlama gibi departmanları seçerek proje yöneticileri, direktörler ve birçok yöneticinin tavsiye ve önerilerini alıyor, yöneticilere soru yöneltebiliyorlar. Pfizer üst düzey yöneticilerinin sunumlarını izleyip, farklı pozisyonlarda çalışan Pfizerliler’den işlerinin detaylarını öğrenebiliyorlar. Oditoryumda sektörlerinin lider isimlerinden farklı konularda sanal eğitimler almaları da mümkün.

Geleceğin Pfizer liderlerini yetiştirmeyi hedefleyen Yönetici Adayı (MT), yarı zamanlı (Pfifty Pfifty) programlarının yanı sıra Pfizer bünyesindeki medikal, üretim ve satış pozisyonlarına web sitesi üzerinden tek bir sayfadan başvurmak artık mümkün. “Pfizer’de Gelecek-Var” sitesine kaydolmak ve tüm uygulamalardan yararlanmak herkes için ücretsiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here