Göz Sağlığında mükemmel miyiz?

Alcon göz sağlığı için yapmış olduğu çalışmalarla bu konudaki mükemmelliyetçiliğini ve istikrarlı başarısını bir kez daha gösterdi:

Dünyada göz sağlığının her aşamasında öncülük yaptığı çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Alcon, insanların daha iyi görmesine yardımcı olmak ve yaşam kalitesini artıran yenilikçi ürünler sunmak misyonuyla 10. Göz Sağlığında Mükemmeliyetçilik Akademisi’ni 23-25 Mart tarihleri arasında Swissôtel Büyük Efes İzmir’de, alanında uzman ve asistan göz hekimlerinin katılımı ile gerçekleştirdi.

Göz sağlığında dünya lideri ve Novartis Grubu şirketlerinden Alcon, 2009 yılından bu yana Türkiye’de aralıksız sürdürdüğü Göz Sağlığında Mükemmeliyetçilik Akademisi ile bugüne kadar 1200 uzman ve asistan göz hekimine ulaşmış oldu. Bu yıl ki bilimsel program çerçevesinde yumuşak kontakt lens temel uygulama prensiplerinin tamamı 28 deneyimli doktor konuşmacının moderatörlüğündeki eğitimlerde, 150 uzman ve asistan göz hekimine aktarıldı. Türkiye’de 10 yıldır düzenlenen ‘Göz Sağlığında Mükemmeliyetçilik Akademisi’ başlıklı eğitim programı, dünyada Alcon’un aktif olarak çalışmalarını sürdürdüğü 78 farklı ülkede de gerçekleştiriliyor. Zenginleşen içeriğiyle, iki gün süren akademide 18 farklı oturum ve 2 panel katılımcıların yoğun ilgisiyle geçekleştirildi.İlk gün kontakt lens teknolojisi ve uygulamalarındaki yeni gelişmeler ile ilgili eğitimlerin yanı sıra Miyopi, Hipermetropi, Astigmatizmat, Presbiyopi gibi kırma kusurları için sferik, torik ve multifokal kontakt lens uygulama prensipleriyle ilgili oturumlar ile doğru lens kullanımı ve kendini ifade etmenin sağlıklı olduğu kadar renkli yolu konulu “Bir Oftalmolog, Bir Psikiyatrist” adlı oturum büyük ilgi gördü. İkinci gün bilimsel programda ise Optik Refraksiyon, Kontakt Lens Bakımı ve Solüsyonlar adlı oturumlar ile çeşitli olgu sunumları gerçekleştirildi. Keyifli bahar havası eşliğinde geçen akademi, Türkiye’nin her yerinden İzmir’e konuk olan moderatör hekimler ve katılımcılara Alcon tarafından özel olarak düzenlenen sertifika dağıtım töreni ile sonlandı.Eğitime katılan göz hekimleri, akademinin Türkiye’de kontakt lensin sağlıklı kullanımına yönelik çalışmalara öncülük ettiğini vurgulayarak, her yıl gerçekleşen iki günlük bu eğitimlerin önce kendileri, sonra hastaları için çok faydalı olduğunu belirttiler.

#gozsagligi, #alcon, #saglik, #yasam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here