Gsk Mea Bölgesini Genişletti


Dünyanın lider araştırmacı ilaç ve aşı firmalarından GlaxoSmithKline (GSK), 2012 yılından itibaren merkezi İstanbul’da olan MEA Bölgesi’ne Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin yanı sıra Orta Asya ve Ukrayna’yı da ekledi. İstanbul’un bölgesel yönetim alanını genişleten bu yeni yapılanma ile Kıdemli Başkan Yardımcısı Yiğit Gürçay’ın da sorumluluk alanı genişledi.

GSK’nın Ortadoğu ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki operasyonları yeniden düzenlenirken, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Ukrayna’dan oluşan MENA-CIS isimli yeni bir bölge oluşturuldu. GSK’nın global anlamda yaptığı yeni düzenleme sonrasında ise halen GSK Orta Doğu ve Afrika Bölge Sorumlusu ve Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Yiğit Gürçay, bundan böyle MENA-CIS Bölgesi’nin sorumluluğunu üstlenecek.

GSK’daki yeniden yapılanmaya paralel olarak MENA-CIS Bölgesi’nden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaya başlayan Yiğit Gürçay konu ile ilgili değerlendirmesinde “GSK’nın global operasyonlarını daha etkin bir şekilde yürütebilmesi adına gerçekleştirdiği MENA-CIS yapılanması ile İstanbul’un rolü daha da artacak. 2012 yılında merkezi İstanbul’a taşınan MEA Bölgesi, şimdi yeni eklenen ülkelerle birlikte Türkiye’den yönetilecek. Böylesi bir sorumluluğunun şahsıma verilmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Bu yeni oluşum aynı zamanda GSK’nın Türkiye’ye olan güveninin de bir işaretidir. Bugüne kadar görev yaptığım bölge ve ülkelerde yakaladığımız başarıları yeni bölgede de yakalama heyecanını taşıyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here