Güçlü, İyi Yönetilen Şirket ve Ürün Portföyü: AbbVie


AbbVie, başarılı bir ilaç şirketinin uzmanlığını ve istikrarını yenilikçi bir biyoteknoloji şirketinin ruhu ile birleştiriyor.

AbbVie, ilaç geliştirme konusundaki 125 yıllık zengin geçmişiyle önde gelen bir biyoteknoloji şirketinin odağını ve tutkusunu uzun süredir yerleşik bir lider ilaç şirketinin uzmanlığı ve yapısıyla birleştiriyor. 170 ülkede hastalara hizmet sunan global bir şirket olan AbbVie, yaklaşık 18 milyar $ yıllık gelirleri ve uzun dönemli büyüme potansiyeline ek olarak şirketin geçmişindeki hissedar temettülerinin devamı ile hissedarlara yönelik değer oluşturma taahhüdü veriyor.

Yeni oluşumu anlatan AbbVie Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Richard A Gonzalez “AbbVie’de inanılmaz bir portföyü, yeni ürün geliştirme aşamasında yer alan sağlam yeni ürün hattı ve büyümeyi sağlayacak hevesli çalışanları olan yeni bir şirket kurduk. Bu değerler ve durmaksızın  inovasyona verdiğimiz odak ile hissedarlarımız için büyük bir değer oluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

Abbvie Türkiye Hedeflerini Paylaştı

AbbVie Türkiye Genel Müdürü Dr. Meten Hüsemoğlu’nun katıldığı bir basın toplantısıyla projelerini paylaştı. “AbbVie’nin bugün ve uzun dönemde gereken kaynakları sağlayabilecek bir finansal temeli, güçlü bir ürün portföyü ve araştırma aşamasında önemli yeni ürünleri bulunmaktadır” diyen Dr. Hüsemoğlu, “Dünya genelinde Ar-Ge ve üretim merkezimizle 170 ülkede hastalar hizmet götürmekteyiz” diye konuştu. Dr. Hüsemoğlu şöyle devam etti: “İlaç geliştirme konusunda 125 yıla dayan zengin geçmişimiz ile hem büyüyen hemde istikrarlı ilaçlardan oluşan geniş portföyümü ile pazarda lider bir donum elde etmiş durumdayız. Kas ve iskelek sistemi hastalıkları, sedef hastalığı, Crohn hastalığı, ülseratif kolit, prostat kanseri, RS virüsünün önlenmesi, böbrek hastalığı, anestezi, Parkinson hastalığı, anti viral tedaviler alanlarında ürünlerimiz bulunmaktadır. Başarımızın anahtarı ileri tedaviler kadar, hastaların hastalıklarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olma amaçlı hasta programları ve birden fazla paylaşla kurulan ortaklıklardır Hastaların ihtiyaçlarını daha yakından anlayabilmek için hasta dernekleri ile global ve yerel projeler gerçekleştiriyoruz. Hastaların deneyimlerini anlamayı ve onlara en etkin çözümleri ulaştırmayı işimizin hedefine koyduk”

Güçlü, İyi Yönetilen Şirket ve Ürün Portföyü

AbbVie, şirketin uzun dönemli karlılık ve büyüme hedeflerine ulaşması ve bilimsel keşiflerin hastalara erişmesi için becerilerini kanıtlamış deneyimli üst düzey yöneticiler tarafından yönetilmektedir. Benzersiz bir biyofarma şirketi olarak, AbbVie yarının tedavilerine odaklanan ilaçlardan oluşan geniş bir portföye dayalı yalın ve odaklanmış bir iş modelini benimsemektedir.

AbbVie’nin uzun vadeli büyümesi, yirmisi ileri evre klinik çalışmalarda olmak üzere, Hepatit C, Romatoid Artrit, Plak tipi Psoriasis, Multipl Skleroz, Alzheimer hastalığı, Parkinson hastalığı, Spondiloartropatiler, Multipl Miyelom ve Endometriyozis’in de dahil olduğu hastalıklara yönelik yeni keşiflere dayanmaktadır. AbbVie son yıllarda araştırma aşamasındaki bileşiklerinin sayısını üç misline çıkarmıştır.

AbbVie yukarıda belirtilen ve araştırma aşamasındaki diğer ürünleri ile güçlü klinik performansı, hasta yararı ve ekonomik değeri olan tedaviler geliştirmektedir.

AbbVie ve İnovasyon

Yeni keşifler yapmak ve onları etkili ilaçlar halinde geliştirmek şirketin misyonu ve işinin temellerini oluşturmaktadır. AbbVie’nin araştırmaları, bu amaçlar doğrultusunda şirketin odak noktası olan ciddi hastalıkları derinlemesine öğrenmek, dünya genelinde hastaların, sağlık otoritelerinin ve düzenleyicilerin güncel gereksinmelerini dikkatle değerlendirmekle başlayan, hasta odaklı bir araştırma ve geliştirme yaklaşımıyla yönlendirilmektedir. Şirkette çalışan bilim adamları çalışmalarında, hastalıkların gelecekte tedavi ediliş şekillerini kökten değiştirme potansiyeli en yüksek hedeflere odaklanmaktadır.

AbbVie, global Ar-Ge ve üretim merkezleri genelinde inovasyon için atik ve işbirlikçi bir yaklaşımı taahhüt etmektedir. Şirkette çalışan bilim adamları en çok umut vadeden bileşikleri laboratuvardan klinik çalışmalara geçirmek için patentli teknoloji ve metotlar kullanmaktadırlar. AbbVie, yeni keşiflerden oluşan araştırma aşamasını şirket içinden ve dışından oluşturmayı amaçlayan, işbirliğine dayalı bir araştırma modeliyle çalışmaktadır.

Hastalara Odaklanma

AbbVie karmaşık ve çözülmemiş sağlık sorunlarına, özellikle de halen tüm sağlık giderlerinin yüzde 75’ine yol açan kronik hastalıklara yönelik özel ilaçlar geliştirmeye odaklanmaktadır. AbbVie ve çalışanları hastaları iyileştiren uzmanlık tedavileri geliştirerek, bu durumların sağlık ve ekonomi üstündeki uzun vadeli etkilerinin azaltılmasına yardımcı olmaktadır. 

Geleceği Biçimlendirmek için Kendilerini İşlerine Adamış Çalışanlar

AbbVie‘nin dünya genelindeki 21 bin çalışanı kendilerini hastaların ihtiyaçlarını karşılamaya adamışlardır. Dünyanın en acil sağlık ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirmek ve keşfetmek için gereken özgürlüğe, uzmanlığa ve beceriye sahiptirler.

“AbbVie’de taahütümüz, Abbott’un 125 yıllık zengin mirasının üzerine inşa ederek,  dünyanın en ciddi sağlık sorunlarına odaklanıp, insanların daha iyi ve daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmaktır,” diyen Gonzalez konuşmasını “ AbbVie’nin kalıcı mirasının ciddi sağlık ihtiyaçları olan hastalar için tedaviler bulmak olmasını amaçlıyoruz” şeklinde  tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here