Halk Sağlığı Ödülleri 29 Aralık’ta Sahiplerini Bulacak


Türkiye’de halk sağlığı konusunda çalışmaya başlayan ilk dernek olan Türkiye Halk Sağlığı Derneği tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek “Halk Sağlığı Ödül Töreni” 29 Aralık’ta yapılacak. Halk Sağlığı konularında çalışmalar yapan kişi, kurum ve kuruluşlarını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında bu yıl 15 dalda ödül verilecek.  

Halk Sağlığı kavramını Türkiye’ye yayan, koruyucu sağlık hizmetlerinin halka ulaştırılmasında ve halkın bilinçlendirilmesinde 46 yıldır etkin rol alan ve önemli çalışmalara imza atan Türkiye Halk Sağlığı Derneği’nin bu yıl ikincisini gerçekleştireceği “Halk Sağlığı Ödül Töreni” için geri sayım başladı. Halk Sağlığına katkıda bulunan kişi, kurum ve kuruluşları desteklemek ve teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen ve bu yıl ikincisi verilecek ödül töreni 29 Aralık 2014 Pazartesi akşamı Şişli Kent Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Alanında ilk olan Halk Sağlığı Ödülü’ne kişi, kurum ve kuruluşlardan bu yıl 15 dalda başvuru alındı. İlki Genel Sağlık, Çevre, Düşünsel Gelişim ve Eğitim, Sanatsal Etkinlikler, Sağlık için Spor, Sağlıklı Yapılar ve Şehircilik, İş Sağlığı ve Güvenliği, Gıda ve Beslenme, Anne ve Çocuk Sağlığı, Kadın Sağlığı, Yaşlı Sağlığı, Engelli Sağlığı, Hayvan Dostlarımız ve Özel Ödül dallarında gerçekleştirilen ödüle; bu yıl Ağız Sağlığı konusu da eklendi.

“Bizim İçin Çok Önemli Bir Görev”

Halk sağlığı kavramını kamuoyuna sunan Türkiye Halk Sağlığı Derneği’nin hayata geçirdiği çalışmaların geniş kitlelerde ilgi görmesinden büyük mutluluk ve gurur duyduklarını söyleyen THSD Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Güzey; şu bilgileri verdi: “Kurucu büyüklerimizin başarılarını yakalamak ve sonrasında derneğimizi daha da ileriye götürmek arzusu ile geçen yıl ‘Halk Sağlığı Ödülü’nü hayata geçirdik. Ülkemizde halk sağlığı alanında çalışma yapan çok değerli kişi ve kurumları desteklemeyi bir görev olarak görüyoruz. Türkiye Halk Sağlığı Derneği Ödülleri ile ülkemiz Halk Sağlığı çalışmalarına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. İlk yılımızda birbirinden değerli 13 kişi ve kuruluşu ödüllendirdik. Geçen yılki bu başarımız bize çok daha büyük hedefler ile yeni organizasyonlar planlama cesareti veriyor. Bu yılki başvuruların değerlendirilmesi için Halk Sağlığı konusunda değerli çalışmaları olan yetkin bir jüri üye kadromuz oluştu. Kamu yararına bu önemli organizasyona destek veren, değerli projeleri ile katılan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara gönülden teşekkür ederiz.”

Değerlendirmeleri Dev İsimler Yaptı

Bu yılki başvuruların değerlendirilmesi için Halk Sağlığı konusunda önemli çalışmaları bulunan, bilim adamlarının da yer aldığı yetkin bir jüri kadrosu oluşturuldu. Ödül töreninde de hazır bulunacak olan jüride şu isimler yer alıyor: Ağız Çene Cerrahisi Prof. Dr. Sinan Soley, Türkiye Halk Sağlığı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Rezan Cezan, KASEV Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Oraler, Nesin Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Cihangiroğlu, Müzisyen Ekrem Ataer, Embarq Türkiye Direktörü Arzu Tekir, İSAG Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kavlak, Şişli Belediyesi Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Bölümü Müdürü Vet.Hekim Gönül Koç, Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi Dış İlişkiler Bölüm Başkanı Ümit Güney, Naili Moran Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Candan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here