Hastalanmadan Doktora Gitmek, Tasarruf Sağlıyor


Ülke genelinde sağlık harcamaları her yıl artış gösteriyor. Hastalanmadan önce sağlığın kıymetini bilmek ve koruyucu yöntemleri uygulamak, zaman israfının önüne geçiyor ve maliyeti düşürüyor.

Ülkemizde henüz hasta olmadan doktora gitme bilincinin oturmadığını söyleyen Uzm. Dr. İlker Solmaz, düzenli doktor kontrolü ve koruyucu uygulamalarla birçok hastalığın önüne geçilebileceğini belirtiyor.  Koruyucu tedavi uygulamaları sonucunda yaşam kalitesinin yükseldiğini, ileride olabilecek hastalıklarla doğacak zaman ve maddi kayıpların önüne geçilebileceğini vurguluyor. Koruyucu tedavide, dünyada önemli bir yeri olan vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizmasını harekete geçiren enjeksiyon uygulaması Proloterapi yöntemi ile bel ve boyun fıtığı başta olmak üzere birçok kas, eklem, omurga ve iskelet sistemi kaynaklı rahatsızlıkların oluşmadan önüne geçildiğini belirtiyor. Özellikle bu yöntemin zayıflamış ve işlevini kaybetmiş eklem, kas, bağ ve kıkırdak dokuları güçlendirdiğini ve iskelet sistemini sağlamlaştırarak birçok hastalığın önünü kestiğini sözlerine ekliyor.

Koruyucu Tedavi, Masa Başı Çalışanları Kurtarıyor

2008 yılında Türkiye’de proloterapi uygulamalarına başlayan ve bu yöntemin yayılması için eğitmenlik ve önderlik yapan Uzm. Dr. İlker Solmaz, Proloterapi’nin masa başında sürekli çalışan ve hareket kısıtlılığı olan kişilerde ileride oluşabilecek ağrı ve fıtık oluşumlarına karşı etkili bir koruyucu tedavi yöntemi olduğunu söylüyor.

“Koruyucu Tedavi, Sağlıklı Geleceğe Yatırımdır “

Dr. İlker Solmaz,  vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizmasını devreye sokan Proloterapi uygulaması ile; ligament, tendon, kıkırdak, eklem ve bağ dokularının güçlendirilerek ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek diz, kalça kireçlenmelerinin, bel ve boyun fıtıklarının önüne geçilebileceğini belirtiyor. Dünya’da ilk kez Profilaktik Proloterapi tanımını kullanan Dr. Solmaz, kas-iskelet sistemiyle ilgili pek çok ağrılı rahatsızlığın daha başlangıç dönemindeyken etkili bir şekilde doku onarımı ve güçlendirme tedavisi sunan Profilaktik Proloterapi yöntemi ile tedavi edilebileceğini söylüyor.

Profilaktif Proloterapi ile Erken Teşhis

Uzm. Dr. İlker Solmaz, özellikle eklemlerinde çıtırdama, kütürdeme şikayetleri olanların, sabah kalkarken bel tutukluğu olanların, boynunu sağa-sola çevirmede güçlük yaşayanların sonraki dönemlerde ameliyata kadar gidebilecek rahatsızlıklarını önüne erken dönemde Profilaktik proloterapi ile geçilebileceğini açıklıyor. Bir enjeksiyon uygulaması olan Profilaktif Proloterapi ile hasar görmüş dokular üzerinde mikropsuz iltihap oluşturularak vücudun iyileştirme gücü harekete geçiliyor. Vücut, mikropsuz iltihabı yok etmek için hasarlı bölge üzerindeki kan akış hızını artıyor ve burada yeni hücreler oluşturarak doku iyileşmesini başlatıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here