Hastane yeni binasında

Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi’nin 2011 yılında inşaatına başlanılan yeni binası tamamlandı ve hizmete girdi.

Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi’nin 2011 yılında inşaatına başlanılan yeni binası tamamlandı ve hizmete girdi. Hastanenin ana binasındaki tüm servisler yeni binaya taşındı.

“Güzel Bir Eser Ortaya Çıktı”

Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, süreç hakkında yaptığı açıklamada, ortaya çok güzel bir eser çıktığını söyleyerek, “Yukarı binada hizmet veren servislerimiz yeni binaya alındı. Bu hafta sonunda merkezdeki servisler yukarıya taşınmış olacak. Pazar günü itibariyle de acil servis hizmeti yeni binada verilecek. Ben hastanenin hem ilçemize hem bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Allah herkese sağlık içinde bir ömür nasip etsin ama hastaneler de her zaman ihtiyaç duyulacak yapılardan birisi. Bu noktada yeni binamızın sadece Tavşanlı’ya değil tüm civardaki ilçelere de hizmet vereceği ortadadır. Yatan hastalarımızın büyük bir kısmı civar ilçelerimizden. Binamızın yapılışından hizmete girene kadar emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

“Taşınma Süreci Planladığımız Gibi Sorunsuz Gidiyor”

Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Sabahattin Altıntaş da, firmanın binayı teslim sürecini anlatarak, “Hastanemizin inşaatı 2011 yılında başlamıştı, geçtiğimiz günlerde de firma geçici kabul işlemlerini yaparak bize teslim etti. Biz de bu geçici kabul takvimini daha önceden bildiğimiz için bakanlıktan gelen ödenek kapsamında yapmamız gereken donanımı, tıbbi cihaz ve büro malzemelerini temin ederek eksiklerimizi tamamladık. Aldığımız bu malzemeleri binaya yerleştirdik. Gerekli izinler, resmi işlemler de yapıldıktan sonra geçtiğimiz Pazar günü ilk olarak diyaliz ünitesini bu binaya taşıdık. Ayrıca sağlık hizmetleri çok komplike ve birbiriyle bağlantılı hizmetler olduğu için öncelikle hangi servisin taşınması gerektiği konusunda gerekli planlamalar yapılmıştı. Burada hedefimiz sağlık hizmetinde hiçbir aksama olmadan hangi hiçbir hastamızın hizmetini aksatmadan bu süreci yönetmek idi. Şu ana kadar bunda başarılı olduk ve hiçbir sıkıntı yaşamadık. Planladığımız şekilde süreç devam ediyor” dedi. Şu an itibariyle servislerin önemli kısmının taşındığını kaydeden Altıntaş, “Acil Servis Pazar günü sabahtan itibaren yeni binada hizmet verecek. Bu hizmetlerin aynı binada olması özellikle bütünlük açısından çok önemli.  Hastalarımız bir şekilde buraya geldikten sonra artık herhangi bir yere gitmeden hizmetlerin hepsini burada almış olacak. Ayrıca yeni binanın hizmete girmesiyle birlikte uzun zamandır beklediğimiz MR ünitemizde burada hizmete başlayacak. Cihazın yurtdışından gelmesi bekleniyor. En geç önümüzdeki ayın sonuna kadar bu cihaz da hizmete girmiş olacak. Kemik dansimetri vemonografi cihazları da kuruldu ve onlarda bu binayla birlikte hizmete girecek” diye konuştu.


8 Pratisyen ve 4 Uzman Hekim Ataması Yapılacak

Yeni binanın faaliyete geçmesiyle yatak kapasitesinin de arttığını ifade eden Altıntaş, “İnşallah yakın zamanda uzman sayısının da artmasıyla ilçemizdeki sağlık hizmetlerinin kalitesi artmış olacak. Bu ay sonunda mecburi hizmet kurası var. Bu kurada da bazı branşlarda kadro açtık. 8 pratisyen ve 4 uzman hekim daha hastanemize gelecek. Bu modern binanın daha verimli kullanılması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here