Hayat Kurtaran Teknoloji, Hayat Kurtaran Ürünlercar


CardiAid Otomatik Eksternal Defibrilatör, ani kalp durması vakalarında hastayı yaşama döndürebilecek elektroşokun, olay yerinde ve ilk birkaç dakika içinde uygulanabilmesi için geliştirilmiş taşınabilir kalp şok cihazı. 

Kalp ve damar hastalıkları, başlıca ölüm nedenleri olarak düşünülen trafik kazaları, kanser ve AIDS’ten çok daha fazla ölüme sebep oluyor. ABD ve Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de kalp ile ilgili hastalıklar tüm ölüm nedenleri içinde ilk sırada yer alıyor. Kalp ve damar hastalıkları içinde en sık görülen ölüm nedeni olan “ani kalp durması” ise bu ölümlerin yarısından fazlasının sebebi olarak belirtiliyor. Başlıca nedenleri kalp krizi, boğulma, travma, elektrik çarpması, solunumun durması, aşırı stres, ani duygusal değişiklikler ve aşırı fiziksel aktivite olan ani kalp durmasına tek etkili müdahalenin derhal defibrilasyon ve buna destek olarak da temel yaşam desteği (kalp masajı ve suni solunum) uygulanması olduğu belirtiliyor. Araştırmalara göre, müdahale edilmeden geçen her dakikada kişinin hayata dönme şansı yaklaşık %10 azalıyor.

OTOMATİK EKSTERNAL DEFİBRİLATÖR

CardiAid Otomatik Eksternal Defibrilatör, ani kalp durması vakalarında hastayı yaşama döndürebilecek elektroşokun, olay yerinde ve ilk birkaç dakika içinde uygulanabilmesi için geliştirilmiş taşınabilir kalp şok cihazı. Temel yaşam desteği (suni solunum ve kalp masajı) ile OED kullanım bilgisine sahip kişiler tarafından güvenle kullanılabiliyor. Kullanıcıyı sesli ve görsel komutlarla yönlendiren cihazın kullanımı son derece kolay ve güvenli. Kalp ritmini analiz ederek hastanın elektroşoka ihtiyacı olup olmadığını belirliyor. Şokun gerekli olduğu durumlarda otomatik olarak şoku hazırlıyor ve düğmeye basılması ile şoku uyguluyor. Şokun gerekli olmadığı durumlarda ise kesinlikle şok uygulanamıyor.

CardiAid OED; okullar, spor merkezleri, iş güvenliği ve sağlığı uygulamaları, acil müdahale ekipleri ve deniz güvenlik önlemlerinin önemli bir parçası olan bir ilk yardım cihazı. Ayrıca, acil tıbbi müdahale ekipleri, doktorlar, diş hekimleri gibi mesleği OED uygulaması gerektiren profesyonellerin de ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte.

KALP MASAJI ASİSTANI

CardiAid Kalp Masajı Asistanı, ani kalp durması vakalarında kalp masajının hastaya en etkili ve sürekli olarak uygulanmasını sağlamak amacıyla geliştirilmiş, taşınabilir bir cihaz. Kullanımı oldukça kolay olan CardiAid Kalp Masajı Asistanı gerek acil yardım uzmanları gerekse ilkyardımcılar tarafından acil durumlarda kullanılabiliyor. Cihaz, hastanın göğsü üzerine konulduktan sonra, kalp masajı cihaz üzerine uygulanıyor ve masajın göğüs kafesine zarar vermeden doğru derinlikte yapılması sağlanıyor. CardiAid Kalp Masajı Asistanı ayrıca kalp masajı eğitimlerinde uygulama aracı olarak da kullanılıyor.

NABIZ VE SOLUNUM SENSÖRÜ

CardiAid CPR|Check Nabız ve Solunum Sensörü, solunum ve nabzı algılayarak hastanın kalp masajı ve suni solunuma ihtiyacı olup olmadığını belirliyor. Böylece ilkyardımcı, tüm ilk yardım otoritelerinin ve kılavuzlarının vurguladığı gibi, hastanın nabız ve solunumunu teşhis etmeye çalışmakla vakit kaybetmeden kalp masajı ve suni solunuma başlayabiliyor.

Araştırmalara göre reanimasyona (kalp masajı ve suni solunum) ihtiyacı olan kişilerin sadece %14’üne reanimasyon uygulanıyor. Bunun en büyük sebebi ise, hastaya ilk ulaşan kişinin bu kararı verecek durumda olmaması olarak belirtiliyor. Çoğu ilkyardımcı, doğru karar verme konusunda kendini yetersiz görüyor ve bu nedenle harekete geçmekten çekiniyor.

Güncel ILCOR Resüsitasyon Kılavuzu’nda ilk yardımcı ya da profesyonel hiç kimsenin, hastanın durumunu analiz etmek için 10 saniyeden fazla vakit kaybetmemesi gerektiği özellikle vurgulanmış durumda. Bu da CardiAid CPR|Check ile mümkün hale geliyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here