Health Sumex’e Yabancı Akını

Türkiye’nin sağlık turizmi alanında dünya lideri olması yolunda yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Ülkemizin gelişimini gözler önüne sermek ve sağlık alanındaki çalışmalarını anlatmak amacıyla düzenlenen, Güven Hastanesi’nin ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan “Global Sağlık Turizmi Zirvesi ve Fuarı (Health Sumex)” dünyanın yaklaşık 40  ülkesinden konunun uzmanlarını misafir etmeye hazırlanıyor. 23 ülkenin üst düzey heyet olarak katılacağı Health Sumex’de Türkiye’nin sağlık alanında kat ettiği yol ve turizm alanındaki birçok alternatif gözler önüne serilecek.

SAĞLIK SERBEST BÖLGESİ KURULUYOR

Sağlık Bakanlığı’nın himayesinde, Ekonomi Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile düzenlenen zirveye

konusma üst düzey bürokratlar, büyükelçiler, sektörün üst düzey firmaların katılacağını belirten Şule Dayangaç; “Health Sumex kapsamında yurt dışından gelen ticaret odası başkanları, hastane ve otel sahipleri ile yatırımcıların imza atacağı anlaşmalar sayesinde sektörde uluslararası anlaşmalar ve işbirlikleri artacak. Türkiye’nin sağlık alanında ilerlemesine büyük katkı sağlayacak olan bu anlaşmalar, işbirlikleri ve atılan adımlar Türk ekonomisinin var olan gücüne daha da güç katacak” dedi.

YURTDIŞINDA YAPILAMAYAN AMELİYATLAR TÜRKİYE’DE YAPILIYOR

Düzenledikleri fuara birçok ülkenin katılmasının kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Dayangaç; “Birçok ülke Türkiye’nin sağlık alanındaki başarısının farkında. Avrupa’da yapılamayan ameliyatlar bugün Türkiye’de başarı ile gerçekleşiyor. Ekonomi Bakanlığının desteği ile Amerika, Azerbaycan,  Etiyopya, Irak, Fas, Hollanda, İsviçre, Kazakistan, Kosova, Macaristan, Moldova, Özbekistan, Nijerya, Kenya, Sudan, Pakistan, Bangladeş, Rusya, Suudi Arabistan, Ürdün, Umman ve Yunanistan’dan yaklaşık 300 kişilik heyet katılacak. Türkiye’de sağlık sektöründe önemli firmalar ile B2B görüşmeleri yapılacak ve bu sayede yatırımların artması uluslararası işbirliklerinin ve ihracatın gelişmesi sağlanacak” diye konuştu.

#HealthSumex #YabancıAkını #Etkinlik #Sağlık #Ameliyat

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here