Hipertansiyonunuz ‘Sağlık Takipçim’ ile Kontrol Altında


Sağlığınızın en yakın takipçisi Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri, Dünya Hipertansiyon Kongresi’nde, yeni hizmeti “Sağlık Takipçim”i katılımcılara tanıttı.  

27 – 30 Haziran tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Dünya Hipertansiyon Kongresi’ne katılan Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri, 22 milyon erişkinin bir veya birden fazla kronik hastalıkla yaşadığı, her üç yetişkinden birinin hipertansiyon hastası olduğu Türkiye’de konuyla ilgili bilinç aşılamak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Hipertansiyon hastalığının önemine dikkat çeken Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri yetkilileri, “Sağlık Takipçim” hizmeti ile sağlıkta kötü sürprizlerin önüne geçmeyi amaçladıklarını belirttiler.

DÜNYA HİPERTANSİYON KONGRESİ’NDE SAĞLIK TAKİPÇİM İLE TANSİYON ÖLÇÜMÜ

Dünyanın en büyük ve en önemli kongreleri arasında gösterilen ve hipertansiyon konusunda farkındalığı artırmayı amaçlayan “Dünya Hipertansiyon Kongresi”nde, Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri,  katılımcıları hipertansiyonu kontrol altında tutmaya yönelik yeni hizmetleri Sağlık Takipçim hakkında bilgilendirdi.

Uzaktan kronik hastalık takibi hizmeti olan “Sağlık Takipçim” ile üyelerin tansiyon, kan şekeri ve/veya kilo değerleri kontrol altına alınarak, yaşanabilecek sorunların azaltılması ve hastalıkların yol açtığı ciddi komplikasyonların engellenmesi hedefleniyor. Medikal Çağrı Merkezi tarafından üyenin değerlerinin gece gündüz takip edildiği sistemle ayrıca üyenin kronik rahatsızlığı hakkında medikal danışmanlık da veriliyor ve ihtiyaç halinde adrese ücretsiz ambulans gönderiliyor.

Kongrede, Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri’nin Türkiye’nin her yerinde, bireylerin kronik hastalıklarıyla birlikte yaşamayı öğrenmesine destek olmak ve yaşam kalitesini iyileştirmek üzere hayata geçirdiği ‘Sağlık Takipçim’in tanıtımı için katılımcıların tansiyon ölçümü yapıldı ve online sistem detaylı olarak anlatıldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here