Iğdır Üniversitesi’ne 400 Bin TL değerinde laboratuvar cihazı hibe edildi

A

Iğdır Halk Sağlığı Müdürlüğü Iğdır Üniversitesine yaklaşık 400 bin TL değerinde laboratuvar cihazı hibe etti. 
Iğdır Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Doç. Dr. Ösmetullah Arvas başkanlığında öğretim görevlileri Ercan Aras ve Sevtap Doğru’nun girişimleri sonucunda Iğdır Halk Sağlığı Müdürlüğü Iğdır Üniversitesine yaklaşık 400 bin TL değerinde laboratuvar cihazı hibe etti. Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü’nde hibe edilen cihazlar için düzenlenen teslim törenine Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, Iğdır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Timur Yusufoğlu, Halk Sağlığı Destek Hizmetleri Müdürü Kemal Tange, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Ösmetullah Arvas ile öğretim görevlileri Ercan Aras ve Sevtap Doğru katıldı.

Öğrenciler için çok yararlı olacak

Törende konuşan Iğdır Halk Sağlığı Müdürü Yusufoğlu, Iğdır Üniversitesi’ne hibe edilen cihazların Sağlık Hizmetleri MYO’da okuyan öğrencilere çok yararlı olacağını ve en iyi şekilde değerlendirileceğine dair hiçbir kuşkusunun olmadığını dile getirdi. Iğdır Üniversitesi’nin Iğdır’ın gelişmesi yönünde çok büyük bir ivme kazandırdığını belirten Müdür Yusufoğlu, üniversite ile birlikte birçok ortak çalışmaya hayata geçirmeyi planladıklarını ifade etti.
Rektör Yılmaz ise, Halk Sağlığı Müdürü Yusufoğlu başta olmak üzere Halk Sağlığı Laboratuvar Sorumlusu Uzm. Tarkan Yazıcı, Halk Sağlığı Destek Hizmetleri Müdürü Kemal Tange teşekkür ederek, başladığı konuşmasında hibe edilen malzemelerin öğrencilerin eğitimi için son derece önemli olduğunu belirtti.

İyi eğitim için hür türlü desteği sağladık A

Bu yıl Sağlık Hizmetleri MYO’nun bütün programları % 100 doluluk oranına sahip ve üniversitenin en çok tercih alan programları arasında olduğunu ifade eden Rektör Yılmaz, bu bölümlerden mezun olan öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almaları için her türlü desteği sağladıklarını kaydetti. Iğdır Üniversitesi’nin her geçen gün daha da büyüdüğünü belirten Rektör Yılmaz, kamu kurumlarıyla işbirliği içinde birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Yapılan konuşmaların ardından Rektör Yılmaz, Iğdır Halk Sağlığı Müdürü Yusufoğlu’na bir plaket takdim etti. Tören Sağlık Hizmetleri MYO laboratuvarlarının gezilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here