İhlas Vakfı Doktorlar Grubu Somali İçin Biraraya Geldi


İhlas Vakfı Doktorlar Grubu’nun Fethipaşa Konağı’nda düzenlemiş olduğu yemekte grubun başkanı Dr. Nezih Berksoy ve bazı yöneticiler, vakfın Somali temsilcisi Hasan Gümüş ve ülkemizin Somali Büyükelçisi C. Kani Torun bir araya geldiler.

Somali’ye ve Somali halkına Türkiye’den yardım götüren ve onların dertlerine bir nebze de olsa çare olabilmek için önemli projeleri hayata geçiren İhlas Vakfı’nın çalışmaları devam ediyor. İhlas Vakfı bünyesinde bulunan İhlas Vakfı Doktorlar Grubu’nun Fethipaşa Konağı’nda düzenlemiş olduğu yemekte grubun başkanı Dr. Nezih Berksoy ve bazı yöneticiler, vakfın Somali temsilcisi Hasan Gümüş ve ülkemizin Somali Büyükelçisi C. Kani Torun bir araya geldiler.

Fikir Alışverişinde Bulunuldu

Oldukça samimi ve sıcak bir ortamda geçen yemekte geçmişte Somali’de yapılan icraatlar konuşulurken gelecek içinde daha fazla neler yapılabilir noktasında fikir alışverişinde bulunuldu. Yemekte Hasan Gümüş, İhlas Vakfı’nın özellikle son 3 yıldır Somali’ye önemli yardımlarda bulunduğunu söyledi. Geçtiğimiz kurban bayramında 200 büyükbaşın kesilerek fakirlere dağıtıldığına vurgu yapan Gümüş, ramazanda gıda yardımları yapıldığını ayrıca İhlas Vakfı Temsilcilik binası kurulduğunu belirtti.

İhlas Vakfı’na Teşekkür Edildi

Somali’deki sağlık problemlerine değinen Dr. Nezih Berksoy’da grup bünyesinde bulunan 70’den fazla doktor ile Somali’de neler yapabileceklerini değerlendirdiklerini söyledi. Somali için birçok fikrin konuşulduğu yemekte büyükelçimiz Kani Torun’da İhlas Vakfı’na teşekkür ederken, bir çok projede birlikte çalışmaktan mutlu olduklarını belirtti. Keyifli bir ortamda geçen gecenin sonunda günün anısına büyükelçimiz Kani Torun’a özel bir hat eseri hediye edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here