İKMİB: “Hedeflerimiz büyük, yolumuz uzun…”

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz son günlerde kamuoyuna yansıyan haberlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Akyüz, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bir süredir, bir takım çevrelerin yaklaşan İhracatçı Birlikleri seçimlerini kullanarak ve hedef gözeterek bilinçli bir yıpratma kampanyası ile karşı karşıyayız. Aslında, özelde birliğimiz İKMİB genelde ise TİM yönetimimizi hedef alan bu saldırılara karşı cevap vermeme eğilimindeydik. Ancak direkt İKMİB’i ve şahsımı hedef alan açıklamalar sonrası bir bilgilendirme yapmak istedik. Bildiğiniz gibi İKMİB olarak, Türkiye ihracatını sırtlayan kimya sektörünün yurtdışı pazarlarda daha da güçlü bir konuma gelmesi ve ihracatını artırması için var gücümüzle çalışmalarda bulunuyoruz. Dünyadaki ekonomik ve sektörel gelişmeler ile uluslararası mevzuat yakın takibimizde yer alıyor. Hedeflerimiz büyük, gidecek yolumuz uzun… Bu uzun yolda bünyemizde olan bazı sektörler de önemli gelişmeler kat ediyor. Dolayısıyla uzun yıllardır çeşitli aralıklarla gündeme gelen sektörel odaklılığın fayda sağlayacağı konusu bizim de gündemimizde yer alıyor. Ancak görüyoruz ki bazı yapılar, bu sektörlerin faydasını düşünmek yerine kendi gelecek hesaplarıyla karalama kampanyası yürütüyorlar. Bu konuda cevabımız çok nettir. Üyelerimizin, sektörlerimizin ve ülke ekonomimizin faydasına olacak çalışmalarda elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz ve bu çalışmalar için istişare kapısını hep açık tutacağız.

Birliklerimiz ile ilgili karar mercii Ekonomi Bakanlığımızdır. Bizleri koltuk sevdalısı olarak göstererek kendi gelecekleri için seçtikleri koltuklara oturma çabası içinde olanların yürüttükleri operasyonu komik ve anlamsız buluyoruz. Yukarıda da belirttiğim gibi; Hedeflerimiz büyük, yolumuz uzun… Bizler, sektörümüzün sorunlarına çözüm bulmak ve ihracatın gelişimine katkı sağlamak üzere işimize odaklanmaya devam edeceğiz.”

#ikmib, #muratakyuz, #hedef, #manşet, #guncel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here