İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası’nın (İEİS) Olağan Genel Kurul Toplantısı, 16 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

Genel Kurul Toplantısı’nın ardından gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda yapılan görev dağılımında, Nezih Barut, yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Ali Arpacıoğlu ise yeniden Başkan Yardımcılığı’na seçildi.

Nezih Barut, Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Bu sene, Sendikamızın 50. kuruluş yıldönümü. Öncelikle 50 yıllık köklü bir sektör kuruluşunda görev yapıyor olmaktan büyük kıvanç duyduğumu belirtmek istiyorum. Sendikamız kurulduğu günden bugüne, ülkemizin daha güçlü bir ilaç endüstrisine kavuşması yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Endüstrimizin son 50 yılda yaşadığı yapısal gelişim ve değişimlerde, şüphesiz Sendikamızın rolü ve katkıları çok büyük” dedi.

Barut konuşmasında, Türkiye ilaç endüstrisinin, gerekli iklim sağlanırsa, mevcut birikimini, dünyanın önde gelen ilaç üreticilerinden ve ihracatçılarından birisi konumuna gelmek ve Ar-Ge yetkinliğini artırmak için kullanabileceğine inandıklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here