İlk Masa Altı X-ray Sistemi; ‘Luminos Agile’

 

Siemens Luminos Agile ile floroskopi artık çok daha rahat ve pratik.

Siemens’in yüksekliği ayarlanabilen ilk masa altı X-ray sistemi Luminos Agile özellikle hareket problemi olan hastaların muayene esnasında masaya çıkmalarını kolaylaştırırken, radyoloji görevlilerinin hastalar üzerinde uygulayacakları işlemleri hiç olmadığı kadar pratik hale getiriyor. Yeni Luminos Agile’nin dinamik yüzey dedektörü sayesinde, muayene edilecek bölgeler daha geniş kesitlerle incelenebilirken örneğin tüm karın bölgesi tek bir görüntü içinde yakalanabiliyor. Luminos Agile hem floroskopik hem de radyografik uygulamaları desteklediğinden sistem son derece geniş bir kullanım alanına sahip.

Özel Tasarımıyla Muayene Esnasında Rahatlık

Siemens’in ilk masa altı X- ray sistemi Luminos Agile, özel tasarımıyla hastalara muayene esnasında rahatlık sağlarken, yardımcı personelin hastayı hazırlama işlemlerini de kolaylaştırıyor. Luminos Agile, bir “masa altı” sistemi olarak, genellikle muayene odası dışındaki bir operatör konsolundan idare edilen masa üstü sistemlerinin aksine, masa altına yerleştirilmiş x-ray tüpleri sayesinde tüm muayene parametrelerinin doğrudan sistem üzerinden ayarlanabilmesini sağlıyor.

Luminos Agile’nin muayene masası ergonomik yapısı sayesinde özellikle yaşlı, hareket problemi olan ya da çocuk hastaların masaya çıkmasını kolaylaştıracak şekilde 65 santimetreye kadar indirilebiliyor ve daha sonra doktorların floroskopi esnasında işlemlerini rahatça yapabilmesi için 112 santimetreye kadar yükseltilebiliyor. Obez ya da hareket güçlüğü çeken hastaların muayene esnasında rahat edebilmesi için masa ile dedektör arasında 60 santimetrelik geniş bir mesafe sunan ve 275 kiloya kadar kapasitesi olan masa, tekerlekli sandalyedeki hastaların muayenesini otururken bile yapabilmeyi sağlamak için 90 derece eğilebiliyor ve tekerlekli sandalye detektörle masa arasına konumlandırılabiliyor. 43 x 43 santimetrelik dinamik yüzey detektörü ile 33 santimetrelik geleneksel görüntü güçlendiricilere göre yüzde 116’ya kadar daha büyük bir görüntü veren cihaz sayesinde muayene edilecek bölgeler daha geniş kesitlerle incelenebiliyor ve böylece fluoroskopinin süresi ve radyasyon dozajı azaltılabiliyor. Siemens’in bu yeni floroskopi sistemi Siemens CARE doz azaltma programı uygulamalarına da uyumlu ve resim kalitesinden ödün verilmeden radyasyon maruziyetini azaltma olanağına sahip.

Kapsamlı Floroskopi/Radyografi Sistemi

Luminos Agile’den aynı zamanda Ysio dijital radyografi çözümü ile birleştirilerek kapsamlı bir floroskopi/radyografi sistemi elde edilebiliyor. Floroskopi odasına, isteğe bağlı bir kablosuz detektör, etkileşimli kullanıcı arayüzüne sahip tavana monte edilen bir X-ray tüpü ve Bucky duvar standı ilavesi ile aynı zamanda bir dijital radyografi odası işlevi de kazandırılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here